Alex Harvey wygrał sprint w Quebecu, Maciej Staręga na szesnastym miejscu

Alex Harvey wygrał w Quebecu zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biegach narciarskich sprint stylem dowolnym.

Piotr Ziemka
PAP/EPA / ADAM IHSE
W rywalizacji kobiet czwarty czas eliminacji miała Stina Nilsson, która później triumfowała w finale. U mężczyzn też najlepszy okazał się zawodnik biegnący z czwartym numerem - Alex Harvey. Reprezentant gospodarzy jako pierwszy minął linię mety także w swoim ćwierćfinale i półfinale. To dla niego drugie zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w sprincie techniką łyżwową. 18 stycznia 2014 roku stanął na najwyższym stopniu podium w Szklarskiej Porębie.

26. miejsce w eliminacjach zajął Maciej Staręga. Polak był trzeci w trzecim ćwierćfinale. Przed nim uplasowali się Federico Pellegrino i Richard Jouve. Do 1/2 finału z najlepszymi czasami spośród zawodników, którzy nie znaleźli się w czołowych dwójkach, awansowali biegacze z następnego, czwartego ćwierćfinału. Staręga ostatecznie został sklasyfikowany na szesnastej pozycji.

Na drugim stopniu podium stanął Finn Haagen Krogh. Trzeci w finale był Jouve. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata obejmującej wyniki ze sprintów triumfował Johannes Hoesflot Klaebo. Norweg wygrał z dorobkiem 399 punktów. Drugą lokatę w tym rankingu ze zdobyczą 363 "oczek" zajął Pellegrino. W Quebecu Włoch był siódmy. Tuż za nim znalazł się najlepszy podczas kwalifikacji Klaebo.

W sobotę zostanie rozegrany bieg na 15 kilometrów techniką klasyczną.