Marit Bjoergen mistrzynią Norwegii w biegu na 30 kilometrów techniką klasyczną

Marit Bjoergen wygrała bieg na 30 kilometrów stylem klasycznym podczas mistrzostw Norwegii Gaalaa 2017. Srebrny medal zdobyła Kari Oeyre Slind.

Piotr Ziemka
Na pierwszym punkcie pomiaru czasu prowadziła Kathrine Harsem. Drugie miejsce po dziewięciuset metrach zajmowała Marit Bjoergen, która miała stratę sześciu dziesiątych sekundy do liderki. Na wszystkich następnych pomiarach 37-letnia zawodniczka była już najlepsza.

Bjoergen po raz 21. zdobyła indywidualnie mistrzostwo Norwegii seniorek. Czwarty raz triumfowała w 2017 roku. W lutym wygrała w zmaganiach na 10 km techniką klasyczną oraz w biegu łączonym. 31 marca spisała się najlepiej podczas rywalizacji na 5 km stylem dowolnym.

Harsem długo była druga, ale lepszą końcówkę miała Kari Oeyre Slind i to ona stanęła na drugim stopniu podium. Siostra startującej w maratonach cyklu Visma Ski Classics Astrid Slind zdobyła srebro też podczas piątkowego biegu na 5 km. Harsem ostatecznie uplasowała się na trzeciej pozycji. Czwartą lokatę zajęła Tiril Udnes Weng.

Biegaczki ruszały na trasę w 30-sekundowych odstępach. Nie wystąpiły między innymi: Heidi Weng, Ingvild Flugstad Oestberg i Astrid Uhrenholdt Jacobsen. W sobotę zostanie rozegrany także bieg na 50 km mężczyzn.