PŚ w Lillehammer: nie ma mocnych na młodego Norwega. Kolejny triumf

Niedzielny bieg łączony mężczyzn (15 km klasykiem i 15 km łyżwą) w Pucharze Świata w biegach w Lillehammer wygrał Johannes Hoesflot Klaebo. Dla młodego Norwega to 5 triumf z rzędu w cyklu.

Szymon Łożyński
Johannes Hoesflot Klaebo East News / AP/Jacques Boissinot / Na zdjęciu: Johannes Hoesflot Klaebo
Oczywiście Johannes Hoesflot Klaebo po tak świetnym początku sezonu zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej cyklu.

Dla Norwegii bieg łączony mężczyzn był jeszcze bardziej udany niż pań. Wśród kobiet Heidi Weng i Ragnhild Haga zajęły drugi i trzeci stopień podium, ale obie musiały uznać wyższość Szwedki Charlotte Kalli. W rywalizacji mężczyzn Norwegowie zajęli wszystkie cztery pierwsze miejsca.

Do 28. kilometra nadzieje na sukces mogli mieć jeszcze inni zawodnicy, m. in. Maurice Manificat czy Alex Harvey. Tuż przed metą Norwegowie zaatakowali na podbiegu i między sobą podzielili miejsca na podium.

Wydawało się, że dominację Klaebo przerwie Martin Johnsrud Sundby. 33-latek z Oslo był pierwszy na podbiegu, ale nie zdołał obronić swojej przewagi. Na finiszu zdecydowanie najszybszy był młody Klaebo. Trzecie miejsce, ze stratą ponad 6 sekund do zwycięzcy, zajął Hans Christer Holund.

W kolejny pucharowy weekend biegacze narciarscy będą rywalizować w Davos. W Szwajcarii zaplanowano sprint techniką dowolną oraz biegi indywidualne łyżwą na 15 km.

3. Martin Johnsrud Sundby Norwegia 156

Czy Johannes Hoesflot Klaebo wygra klasyfikację generalną PŚ w biegach 2017/2018?