Justyna Kowalczyk najlepsza w norweskim maratonie. Polka zdeklasowała konkurencję

Justyna Kowalczyk po raz drugi z rzędu zwyciężyła w norweskim maratonie biegowym Birkebeinerrennet. Polka nie miała sobie równych w 54-kilometrowym biegu.

Piotr Szarwark
Justyna Kowalczyk Newspix / RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk drugi rok z rzędu wystartowała w maratonie biegowym Birkebeinerrennet na dystansie 54 kilometrów i po raz drugi była w nim najlepsza. Utytułowana zawodniczka pokonała dystans w czasie 3:06.10,7. Druga na mecie była Czeszka, Katerina Smutna, jednak do Kowalczyk straciła blisko trzy minuty (3:09.15,6). Podium uzupełniła Norweżka, Astrid Oeyre Slind (3:10.05,4).

Bieg rozgrywany jest od 1932 roku na trasie z Rena do Lillehammer, liczącej 54 kilometry. W tym roku zorganizowany został po raz 80. i wystartowała w nim rekordowa liczba uczestników - 17 163 biegaczy i biegaczek we wszystkich kategoriach wiekowych.

Wśród mężczyzn na podium znaleźli się trzej Norwegowie. Jako pierwszy linię mety przekroczył Andreas Nygaard (2:33.13,6), drugi był Tord Asle Gjerdalen (2:33.16,4), a trzeci Anders Aukland (2:35.15,3).

Czy Justyna Kowalczyk w przyszłości doczeka się następczyń w Polsce?