Therese Johaug najlepsza w biegu na 10 km techniką klasyczną w Beitostoelen

Therese Johaug wygrała bieg na 10 kilometrów techniką klasyczną podczas zawodów FIS w Beitostoelen. Na drugim stopniu podium stanęła Ingvild Flugstad Oestberg.

Piotr Ziemka
Therese Johaug Newspix / NORDPOLE / Na zdjęciu: Therese Johaug
W sierpniu Therese Johaug wróciła do rywalizacji w zawodach rozgrywanych pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) po dyskwalifikacji za doping. Wtedy uczestniczyła w biegu na nartorolkach. Tydzień przed inauguracją sezonu Pucharu Świata w biegach narciarskich tradycyjnie rozegrano zawody w Beitostoelen.

Na pierwszym oficjalnym punkcie pomiarowym - po pierwszym kilometrze - prowadziła Ingvild Flugstad Oestberg. Johaug miała wówczas 0.9 sekundy straty. Na wszystkich kolejnych pomiarach, liderką była już urodzona w 1988 roku zawodniczka. Zwyciężyła z czasem 25:42.6. Oestberg straciła do triumfatorki 23.9 sekundy.

Trzecie miejsce zajęła Kari Oeyre Slind (+59.8 straty do zwyciężczyni). Czwarta była Astrid Jacobsen, piąta Ragnhild Haga, szósta Anna Svendsen, a siódma Heidi Weng.

Na sobotę w Beitostoelen zaplanowano sprinty, na niedzielę zaś - biegi na 10 i 15 km techniką łyżwową.

Czy Therese Johaug wygra bieg Pucharu Świata na 10 kilometrów techniką klasyczną w Kuusamo?