MŚ 2019: Maiken Caspersen Falla ponownie mistrzynią świata w sprincie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PETER SCHNEIDER / Na zdjęciu: Maiken Caspersen Falla
PAP/EPA / PETER SCHNEIDER / Na zdjęciu: Maiken Caspersen Falla

Maiken Caspersen Falla wywalczyła złoty medal w sprincie techniką dowolną podczas MŚ w Seefeld. Drugie miejsce zajęła Stina Nilsson, natomiast podium uzupełniła Mari Eide.

Od początku finałowego biegu tempo dyktowała Maiken Caspersen Falla, która musiała odpierać ataki Szwedek, ze Stiną Nilsson na czele. Po zakończeniu ostatniego podbiegu, niefortunnego upadku doznała zwyciężczyni kwalifikacji Maja Dahlqvist, wyłączając się tym samym z walki o medale. 28-letnia Falla dojechała do mety niezagrożona i mogła cieszyć się z obrony mistrzowskiego tytułu, wywalczonego dwa lata temu w Lahti. Srebro padło łupem Nilsson, natomiast brązowy medal dość niespodziewanie zdobyła Mari Eide.

Na ćwierćfinałach rywalizację zakończyły m.in Hanna Falk oraz Sophie Caldwell.

Kwalifikacji nie udało się przebrnąć żadnej z reprezentantek Polski. Najlepsza z nich, Weronika Kaleta, ukończyła zmagania dopiero na 46. miejscu.

Czytaj również: MŚ 2019: kwalifikacje na dystansach dla Chinki oraz Belga. 55-letni Meksykanin na starcie