MŚ Seefeld 2019: nokaut Therese Johaug w skiathlonie. Bardzo dobry występ Izabeli Marcisz

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Jon Olav Nesvold/Bildbyran/ZUMA/Newspix.pl / Na zdjęciu: Therese Johaug

Therese Johaug w znakomitym stylu wywalczyła złoty medal w skiathlonie podczas MŚ w Seefeld. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Ingvild Flugstad Oestberg, a trójkę uzupełniła Natalia Nieprajewa. Najlepsza z Polek Izabela Marcisz zajęła 27. pozycję.

Od początku biegu bardzo mocne tempo narzuciła Therese Johaug, odrywając się od reszty stawki. W grupie pościgowej za Norweżką ruszyły jej reprezentacyjne koleżanki: Astrid Uhrenholdt Jacobsen, Ingvild Flugstad Oestberg oraz Rosjanka Natalia Nieprajewa, jednak z każdym kilometrem ich strata do liderki wyraźnie się powiększała. Po pierwszej połowie dystansu, którą zawodniczki pokonywały stylem klasycznym Johaug miała przewagę 24 sekund nad wymienioną trójką.

W drugiej części rywalizacji, pokonywanej techniką dowolną w dalszym ciągu 30- letnia Norweżka utrzymywała bardzo mocne tempo, biegnąc niezagrożona na pierwszej pozycji. Do walki o medale próbowały się włączyć m.in. Charlotte Kalla oraz Heidi Weng, jednak ich straty czasowe po stylu klasycznym okazały się zbyt duże, aby dogonić trójkę zawodniczek walczących o pozostałe miejsca na podium.

Zobacz także: Przemysław Babiarz przed rozpoczęciem MŚ w Seefeld oraz Innsbrucku. "Jest trzech głównych faworytów" Johaug dobiegła do mety z ogromną przewagą na rywalkami, zdobywając swój piąty indywidualny złoty medal mistrzostw świata. Srebro wywalczyła Oestberg , natomiast brąz padł łupem Nieprajewej, dla której to pierwszy w karierze krążek wywalczony na imprezie tej rangi.

Bardzo dobrze zaprezentowała się Izabela Marcisz. 18-latka zajmowała w pewnym momencie 26. miejsce, jednak ostatecznie zawody ukończyła jedną lokatę niżej, ze stratą 3:23,4 do najlepszej. Gorzej spisały się pozostałe reprezentantki Polski. Urszula Łętocha ukończyła rywalizację na 48. pozycji, natomiast Weronika Kaleta na 49.

Czytaj również: MŚ 2019: Justyna Kowalczyk i Monika Skinder wystapią w sprincie drużynowym