Elżbieta Wójcik i Sandra Drabik z brązowymi medalami Igrzysk Europejskich

Elżbieta Wójcik i Sandra Drabik zdobyły brązowe medale na Igrzyskach Europejskich w Mińsku. Obydwie przegrały swoje półfinałowe pojedynki.

Waldemar Ossowski
Sandra Drabik East News / Na zdjęciu: Sandra Drabik
Wójcik, która rywalizowała w kategorii do 57 kg, przegrała walkę o finał z Holenderką Nouchką Fontijn stosunkiem 2:3. Polka jednak świetnie prezentowała się w pojedynku z wicemistrzynią olimpijską z Rio de Janeiro i multimedalistką mistrzostw świata i Europy.

Mniej do powiedzenia w swoim półfinale miała Sandra Drabik (kategoria do 51 kg). Polka uległa Turczynce Buse Cakiroglu aż 0:5, ale wywalczyła już drugi medal Igrzysk Europejskich. Cztery lata temu w Baku na jej szyi zawisł srebrny medal.

W finale kategorii do 68 kg zameldowała się ostatnia z Polek, Karolina Koszewska. W walce o awans okazała się ona lepsza od Grainne Walsh z Irlandii (3:2). O złoto powalczy z Assuntą Canforą z Włoch.

[/urlz]ZOBACZ WIDEO Tyson krytycznie o sędzim walki Briedis - Głowacki. "Nie wybrałbym arbitra w takim wieku"
Czy Karolina Koszewska wywalczy złoty medal?