Fury wrócił po długiej przerwie. Ukrainiec był bez szans

Po niemal 3-letniej przerwie na zawodowy ring wrócił Hughie Fury, kuzyn słynnego Tysona Fury'ego, bez większych problemów rozprawił się z ukraińskim journeymanem - Konstantinem Dowbiaszczenko. Czy Brytyjczyk wróci do większych wyzwań?

Artur Babicz
Hughie Fury w walce z Konstantinem Dowbiaszczenko Twitter / Na zdjęciu: Hughie Fury w walce z Konstantinem Dowbiaszczenko
Kilka lat temu Hughie Fury (27-3, 15 KO) był zaliczany do szerokiej czołówki wagi ciężkiej. Duża w tym rola była jego powiazań rodzinnych, bowiem każdy patrzył na niego przez pryzmat bardziej znanego kuzyna - Tysona Fury'ego. Jednak on sam w karierze miał również kilka cenny wygranych, m.in. z Mariuszem Wachem, Christianem Hammerem czy Samuelem Peterem.

W sobotni wieczór po dłuższej przerwie, Brytyjczyk wrócił na zawodowy ring. Jego rywalem na przetarcie i zrzucenie tzw. rdzy był Ukrainiec - Konstantin Dowbiaszczenko (10-16-1). W 6-rundym pojedynku pewnie wygrał Fury (59:55). Tym samym pokazał, że znów ma ochotę na starcia na największych galach na świecie. Ku temu jest obecnie okazja, bowiem od minionego roku w Arabii Saudyjskiej raz po raz oglądamy gale z udziałem wielu przedstawicieli wagi ciężkiej.

Przerwa Fury’ego była spowodowana głównie długotrwałymi skutkami COVID-19, co poważnie wpłynęło na jego treningi i gotowość do walki. Okres ten wykluczył go z rankingów WBA i dwukrotnie opóźnił potencjalny pojedynek z Michaelem  Hunterem z powodów zdrowotnych. Fury w brytyjskich mediach ten  ten czas opisywał jako "koszmar", z problemami zdrowotnymi następującymi jednym po drugim, co komplikowało jego zdolność do treningu i rywalizacji na najwyższym poziomie.

Przez całą swoją karierę Fury mierzył się z poważnymi wyzwaniami, w tym z przegraną o tytuł mistrza świata WBO w wadze ciężkiej w walce z Josephem Parkerem w 2017 roku, gdzie przegrał przez decyzję większości sędziów. Po tej walce doznał  również dwóch innych porażek - z Kubratem Pulevem i Alexandrem Povetkinem.

Czy Hughie Fury dostanie walkę o pas mistrza świata wagi ciężkiej?