Ołeksandr Usyk i Murat Gassijew gotowi na wielką walkę. Finał WBSS już w sobotę!

Już w sobotę odbędzie się finałowa walka turnieju World Boxing Super Series. Zarówno Ołeksandr Usyk, jak i Murat Gassijew, wzorowo wypełnili wymagany limit kategorii wagowej podczas piątkowej ceremonii.

Jakub Madej
Jakub Madej
Ołeksandr Usyk Getty Images / Na zdjęciu: Ołeksandr Usyk
Obaj pięściarze wnieśli na wagę 89.9 kg, dopełniając formalności przed sobotnią galą w Moskwie. Do ringu Ołeksandr Usyk (14-0, 11 KO) i Murat Gassijew (26-0, 19 KO) wejdą niepokonani. Po wielkim starciu, na które czekają fani boksu na całym świecie, tylko jeden pięściarz zachowa rekord bez porażki.

W drodze do finału Ukrainiec najpierw pokonał przez techniczny nokaut w dziesiątej rundzie Marco Hucka, a później większościową decyzją sędziów odprawił Mairisa Briedisa.

W poprzednich starciach Usyk pokonywał między innymi Michaela Huntera czy Thabiso Mchunu. Pas mistrza świata WBO w kategorii cruiser 31-latek zdobył w starciu z Krzysztofem Głowackim, którego pokonał jednogłośną decyzją sędziów.

- Urodziłem się w ten sam dzień, co Muhammad Ali i kiedy tylko usłyszałem o turnieju pomyślałem, że oszukałbym siebie, gdybym nie wziął udziału. Teraz nie mogę doczekać się finału - powiedział po ważeniu Usyk.

Rosjanin szybciej kończył swoje pojedynki w turnieju WBSS. W ćwierćfinale już w trzeciej rundzie posłał na deski Krzysztofa Włodarczyka, natomiast w półfinale przez techniczny nokaut w dwunastej rundzie odprawił Yuniera Dorticosa.

Wcześniej 24-latek pokonywał takich pięściarzy, jak Denis Lebiediew czy Jordan Shimmell. Jedynym starciem, którego Gassijew nie zwyciężył, był pojedynek z Isiahem Thomasem. Walka ta została przerwa po tym, jak Rosjanin uderzył chwilę po gongu kończącym rundę.

- Jestem bardzo podekscytowany tym starciem. Nie wiem, co się stanie jutro wieczorem, nie potrafię przewidzieć przyszłości. Spodziewam się twardej walki i niesamowitego pojedynku dla fanów - zapowiedział Gasijew.

Na szali sobotniego pojedynku zostaną postawione cztery tytuły mistrza świata w kategorii cruiser - IBF, WBA, WBC i WBO. Do zwycięzcy trafi również nagroda pieniężna w wysokości 10 mln dolarów oraz specjalna nagroda imienia Muhammada Alego.

Pełna karta sobotniej gali:

Walka wieczoru:

Pojedynek o mistrzostwo świata organizacji IBF, WBA, WBC i WBO w kategorii cruiser
Ołeksandr Usyk (14-0, 11 KO) vs Murat Gassijew (26-0, 19 KO)

Karta główna:

Pojedynek o mistrzostwo WBA International w wadze super średniej
Fiodor Czudinow (17-2, 12 KO) vs Nadjib Mohammedi (40-5, 23 KO)

Pojedynek o mistrzostwo świata IBF International i WBA Asia w wadze średniej
Magomed Madijew (11-0, 4 KO) vs Guido Nicolas Pitto (25-5-1, 8 KO)

Pojedynek o mistrzostwo świata kobiet IBF, IBO, WBA, WBC i WBO w kategorii półśredniej
Cecilia Braekhus (33-0, 9 KO) vs Inna Sagajdakowskaja (7-0, 3 KO)