Fantastyczne statystyki Adama Kownackiego. 58 celnych ciosów w 4 minuty!

Adam Kownacki (19-0, 15 KO) wyprowadził aż 141 ciosów na przestrzeni nieco ponad 4 minut. Aż 58 z nich doszło do celu i Gerald Washington już w 2. rundzie został zastopowany przez Polaka.

Waldemar Ossowski
Adam Kownacki Getty Images / Al Bello / Na zdjęciu: Adam Kownacki
Kownacki pokonał byłego pretendenta do tytułu mistrza świata federacji WBC szybciej niż dokonali tego Deontay Wilder i Jarrell Miller. Dla 29-latka pochodzącego z Łomży była to 15. wygrana przez nokaut w karierze.

Na walce Adama Kownackiego z Geraldem Washingtonem w Barclays Center zjawiło się mnóstwo polskich kibiców (około 2 tysięcy). "Baby Face" zdecydowanie wygrał 1. rundę na kartach punktowych u trzech sędziów, a jeden z nich widział zwycięstwo Polaka w stosunku 10:8.

Pojedynek został przerwany po 69 sekundach drugiej odsłony pojedynku, więc łącznie trwał nieco ponad 4 minuty. Na tak krótkim dystansie Polakowi udało się wyprowadzić aż 141 uderzeń, z czego 58 skutecznych. Washington odpowiedział jedynie 18 celnymi ciosami.

Dla Adama Kownackiego było to 19. zawodowe zwycięstwo w karierze. Polak jesienią tego roku może otrzymać szansę walki o tytuł w kategorii ciężkiej.

Czy Adam Kownacki w kolejnej walce zmierzy się z Deontayem Wilderem?