Euro 2016: Genialny 18-latek wali do drzwi reprezentacji Anglii!

Reprezentacja Anglii pokonała Australię 2:1 w towarzyskim meczu rozegranym na Stadium of Light w Sunderlandzie. Kapitalny debiut zaliczył Marcus Rashford.

Bartosz Zimkowski
Getty Images / Mark Runnacles

W rezerwowym składzie wystąpiła reprezentacja Anglii. Roy Hodgson dał szansę kilku innym graczom niż we wcześniejszym spotkaniu i debiutował 18-letni Marcus Rashford. Ledwie 180 sekund po rozpoczęciu meczu trafił do siatki rywali. Odegrał piłkę do Raheema Sterlinga, który dośrodkował ją w pole karne, a tam Rashford silnym strzałem tuż przy słupku dał prowadzenie Anglikom.

Po tym golu trudno wyobrazić sobie, żeby Roy Hodgson nie znalazł dla niego miejsca w 23-osobowej kadrze na Euro 2016. Możliwe, że stanie się to kosztem Daniela Sturridge'a, ponieważ Jamie Vardy, Harry Kane i Wayne Rooney mają pewne miejsce na wyjazd do Francji. Rashford w ostatnich miesiącach jest wielkim odkryciem, a jeszcze w styczniu świat nie słyszał o napastniku Manchesteru United.

Australia w pierwszej połowie częściej była przy piłce i jak już zagrażała bramce rywali, to po strzałach z dystansu. Na szczęście dla gospodarzy Fraser Forster nie musiał interweniować.

W przerwie Roy Hodgson dokonał dwóch zmian i na murawie zameldował się m.in. Wayne Rooney. Anglik dostał szansę w ataku i już dziesięć minut później strzelił gola. Synowie Albionu wyprowadzili szybką kontrę i piłka trafiła przed pole karne do Rooney'a. Ten fantastycznym strzałem trafił do siatki rywali i Anglia prowadziła już 2:0.

Kolejne minuty należały do podopiecznych Hodgsona, ale kolejna bramka nie padła. Tymczasem kontuzji doznał Chris Smalling i opuścił boisko. Zastąpił go Eric Dier i ledwie 120 sekund później strzelił samobójczego gola. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska szczupakiem wpakował futbolówkę do własnej siatki mimo iż nikt nie atakował go.

Ostatecznie wynik spotkania nie zmienił się i Anglia wygrała 2:1. Fani reprezentacji będą oczekiwać czy Marcus Rashford znajdzie się w ostatecznej kadrze na Euro 2016. Hodgson decyzję ma ogłosić 31 maja.

Anglia - Australia 2:1 (1:0)
1:0 - Marcus Rashford 3'
2:0 - Wayne Rooney 55'
2:1 - Eric Dier (sam.) 75'

Anglia: Fraiser Forster (85' Tom Heaton) - Nathaniel Clyne, John Stones, Chris Smalling (73' Eric Dier), Ryan Bertrand - Danny Drinkwater, Jordan Henderson, Raheem Sterling (76' Andros Townsend), Jack Wilshere (46' Wayne Rooney), Adam Lallana (46' James Milner) - Marcus Rashford (63' Ross Barkley).

Australia: Matthew Ryan - Joshua Ridson, Bailey Wright, Mark Milligan, Bradley Smith - Mile Jedinak, Aaron Mooy, Tom Rogić (74' Jurić), Massimo Luongo - Robbie Kruse, Jamie MacLaren (57' Ikonomidis).

Żółte kartki: Aaron Mooy (Australia).

Sędzia: Deniz Aytekin (Niemcy).