Euro 2016: Antonio Ruediger nie zagra we Francji

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / EPA/CHRISTIAN CHARISIUS /
PAP/EPA / EPA/CHRISTIAN CHARISIUS /

Kontuzja, której Antonio Ruediger doznał podczas wtorkowego treningu reprezentacji Niemiec jest na tyle poważna, że 23-latek nie wystąpi na Euro 2016.

Antonio Ruediger urazu nabawił się w wyniku starcia z Thomasem Muellerem. Kolano 23-latka wygięło się w nienaturalny sposób i nie był w stanie opuścić on boiska o własnych siłach.

We wtorek wieczorem rzecznik prasowy reprezentacji Niemiec, Jens Grittner poinformował, że 23-latek doznał zerwania więzadła krzyżowego przedniego w prawym kolanie i czeka go wielomiesięczna przerwa.

Joachim Loew nie zdecydował jeszcze, kogo powoła w miejsce obrońcy Romy.

Absencja Ruedigera to spora strata dla reprezentacji Niemiec. 23-latek wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty w każdym z pięciu ostatnich spotkań drużyny Joachima Loewa.

Przypomnijmy, że już wcześniej urazy wyeliminowały z udziału w turnieju Marco Reusa i Ilkaya Gundogana, a wciąż nie wiadomo, czy na mecz otwarcia z Ukrainą zdąży się wykurować Mats Hummels.

Niemcy to grupowy rywal Polski na Euro 2016. Biało-Czerwoni zagrają z mistrzami świata 16 czerwca na Stade de France w Saint-Denis.

{"id":"","title":""}