Euro 2016: Demonstracja siły Portugalii! Dublet Ronaldo i fantastyczny występ Quaresmy

W ostatnim meczu towarzyskim przed startującymi w piątek mistrzostwami Europy, reprezentacja Portugalii pokonała aż 7:0 Estonię. Dwa gole dla zwycięzców strzelił Cristiano Ronaldo.

Konrad Kostorz

Pojedynek na Estadio da Luz w Lizbonie był popisem Ricardo Quaresmy. 32-latkowi z Besiktasu Stambuł wychodziło w środę absolutnie wszystko - dryblingi, dośrodkowania i strzały. Quaresma grał niezwykle efektownie, popisywał się sztuczkami technicznymi, a przede wszystkim zapewniał Portugalii kolejne gole.

W 36. minucie skrzydłowy perfekcyjnie dośrodkował z lewego skrzydła na głowę Cristiano Ronaldo, który otworzył wynik spotkania. Po chwili było już 2:0, ponieważ Quaresma technicznym uderzeniem z narożnika pola karnego przelobował Pavla Londaka. Przy trzecim golu aktualny klubowy mistrz Turcji udziału nie miał - podawał Joao Mario, a dublet skompletował Ronaldo, który po przerwie był już oszczędzany przez selekcjonera przed meczem z Islandią (14 czerwca).

Na początku II połowy moment dekoncentracji Rui Patricio powinien wykorzystać Sander Puri, ale strzelając na pustą bramkę, ostemplował tylko poprzeczkę! Na więcej Estończyków nie było stać, a ich defensywę nadal rozmontowywał Quaresma. Po jego precyzyjnych wrzutkach ze skrzydła najpierw Danilo Pereira pokonał Londaka, a następnie bramkarz w akcji ratunkowej tak wybijał piłkę, że trafił w Karola Metsa i na konto pomocnika zapisany został gol samobójczych. ZOBACZ WIDEO Panasewicz kwituje powołanie Cionka. "Nie interesuje mnie, że urodził się w Brazylii"

Popisów Quaresmy nie było końca - w 77. minucie były gracz Interu Mediolan idealnym uderzeniem przy słupku wykończył akcję gospodarzy. Wynik ustalił rezerwowy napastnik Eder, a asystę zapisał na swoim koncie Andre Gomes.

Portugalczycy dali prawdziwym strzelecki popis i postraszyli rywali przed mistrzostwami Europy. Ich przeciwnik nie był z najwyższej półki, ale przypomnijmy, że Estonia w eliminacjach Euro 2012 zakwalifikowała się do baraży i zwykle nie jest chłopcem do bicia. Dodajmy, iż we wcześniejszych meczach kontrolnych Seleccao pokonali 3:0 Norwegię i ulegli 0:1 Anglii.

Portugalia - Estonia 7:0 (3:0)
1:0 - Ronaldo 36'
2:0 - Quaresma 39'
3:0 - Ronaldo 43'
4:0 - Pereira 55'
5:0 - Mets (sam.) 61'
6:0 - Quaresma 77'
7:0 - Eder 80'

Portugalia: Patricio - Cedric (46' Vieirinha), Pepe (58' R. Carvalho), Fonte, Guerreiro - Mario (58' Eder), Moutinho (58' Sanches), Pereira (70' W. Carvalho), Gomes - Quaresma, Ronaldo (46' Nani)

Estonia: Londak - Teniste, Klavan (69' Raudsepp), Baranow, Krugłow (66' Marin) - Dmitrjew (63' Sappinen), Antonow, Mets - Puri (87' Gussew), Anier (70' Wassiljew), Kallaste.