Euro 2016: Fatih Terim oczekuje więcej od Ardy Turana

Fatih Terim nie ukrywał rozczarowania po porażce w niedzielnym meczu z Chorwacją (0:1). Selekcjoner reprezentacji Turcji przyznał, że zdecydowanie więcej oczekuje od Ardy Turana i Hakana Calhanoglu.

Karol Borawski
PAP/EPA / Georgi Licovski
Jedyną bramkę spotkania rozegranego na Parc des Princes zdobył w 41 minucie Luka Modrić. Rozczarował zwłaszcza Arda Turan, pomocnik Barcelony, który miał poprowadzić Turcję do zwycięstwa, został zmieniony w 65 minucie.

Fatih Terim wcześniej przestawił Turana z lewej na prawą stronę, a Calhanoglu został ustawiony jako ofensywny pomocnik. Nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu.

- To ważni piłkarze. Polegamy na ich grze, mieliśmy większe oczekiwania - powiedział rozczarowany na konferencji prasowej.

Selekcjoner był sfrustrowany grą całego zespołu, który w końcówce nie był w stanie doprowadzić do wyrównania. - Drużyna narodowa ma swój sposób gry, swoją taktykę i filozofię. Myślałem, że będziemy mieli więcej posiadania piłki. W pierwszej połowie gra była wyważona, w drugiej nie byliśmy produktywni z przodu, a ponadto mieliśmy problemy w defensywie - dodał.

W drugim spotkaniu grupy D Euro 2016 Turcy zagrają z Hiszpanią.