Euro 2016: kibice przerwali mecz Czechy - Chorwacja

Tuż przed zakończeniem meczu Czechy - Chorwacja (2:2) na murawie wylądowało kilka rac oraz petard i spotkanie zostało na kilka minut przerwane. Jedna z nich wybuchła tuż obok stewarda i pozostawiła sporą dziurę w murawie.

Bartosz Zimkowski
Getty Images / Michael Steele
Chorwacja w meczu z Czechami wygrywała po pierwszej połowie 1:0. W drugiej odsłonie zdobyła kolejną bramkę i wydawało się, że ma pewny awans w kieszeni. Jednak kontaktowego gola uzyskali Czesi, a tuż przed upływem regulaminowego czasu gry na boisku wylądowało około 12 rac i petard.

Sędzia Mark Clattenburg przerwał grę, a jedna z nich wybuchła w ręce stewarda.

Swoich kibiców o spokój poprosili piłkarze Chorwacji i po kilku minutach wznowiono grę. Czesi wykorzystali jednak zamieszanie i zdołali doprowadzić do remisu 2:2.

Według nieoficjalnych informacji, to była zaplanowana prowokacja ze strony "ultrasów" Chorwacji, którzy są w konflikcie z działaczami związku. Dlatego na trybunach doszło do małego spięcia pomiędzy nimi a zwykłymi kibicami.

To nie pierwszy przypadek na Euro 2016, gdy na murawie podczas meczu wylądowały race oraz petardy. Wcześniej taka sytuacja miała miejscu podczas pojedynku Anglii z Rosją, gdy kibice tych drugich rzucili je na boisko.