Euro 2016: Do przerwy 1:1 w meczu Polska - Portugalia!

Remisem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa spotkania Polska - Portugalia. Biało-Czerwoni prowadzili już w 2. minucie po trafieniu Roberta Lewandowskiego, jednak rywale zdołali wyrównać dzięki pięknej bramce Renato Sanchesa.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / PETER POWELL

Otwarcie wyniku nastąpiło po błędzie Cedrica Soaresa, który przepuścił piłkę kierowaną na lewe skrzydło do Kamila Grosickiego. Ten dośrodkował płasko w pole karne i bardzo pewnym uderzeniem do siatki trafił "Lewy".

Wyrównanie nastąpiło w 33. minucie. Nani odegrał do Renato Sanchesa, temu drugiemu Polacy pozostawili zbyt dużo swobody przed linią pola karnego, w efekcie oddał znakomity strzał przy słupku i Łukasz Fabiański był bez szans.

Polska - Portugalia 1:1 (1:1)
1:0 - Robert Lewandowski 2'
1:1 - Renato Sanches 33'

Polska: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk, Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Mączyński, Kamil Grosicki, Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski.

Portugalia: Rui Patricio - Cedric Soares, Pepe, Jose Fonte, Eliseu, William Carvalho, Joao Mario, Renato Sanches, Adrien Silva, Nani, Cristiano Ronaldo.

Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Polska).

Sędzia: Felix Brych (Niemcy).