Euro 2016. Polska - Portugalia. Gary Lineker ironizuje: Ruchy Ronaldo w polu karnym ogląda się z rozkoszą

W pierwszej połowie meczu Euro 2016 pomiędzy Polską i Portugalią w polu karnym doszło do starcia Cristiano Ronaldo i Michała Pazdana, w efekcie którego Portugalczyk upadł i domagał się jedenastki. Do sytuacji tej odniósł się Gary Lineker.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / GUILLAUME HORCAJUELO

Do zdarzenia tego doszło w 30. minucie. Wówczas to Cristiano Ronaldo upadł po zderzeniu z Michałem Pazdanem i bezradnie rozłożył ręce. Sędzia Felix Brych pozostał jednak niewzruszony na protesty Portugalczyka i nie zdecydował się wskazać na jedenastkę.

Na sytuację tę na Twitterze ironicznie zareagował Gary Lineker. - Nie podyktowano rażącego karnego na Ronaldo. Jego ruchy w polu karnym ogląda się z rozkoszą... Wiem, w przeciwieństwie do mojego upadku podczas mistrzostw we Włoszech w 1990 roku - napisał były reprezentant Anglii.

Mecz zakończył się remisem 1:1, dogrywka także nie dała rozstrzygnięcia. Polacy ponownie walczyli w rzutach karnych, niestety przegrali 3:5. Portugalia awansowała do półfinałów Euro 2016.

Czy sędzia powinien podyktować rzut karny w tej sytuacji?