Euro 2016. Renato Sanches: To wspaniały moment

Reprezentacja Polski po rzutach karnych przegrała z Portugalią i nie zagra w półfinale mistrzostw Europy. Najlepszym piłkarzem meczu wybrano Renato Sanchesa, który w 33. minucie strzelił gola.

Marek Wawrzynowski
PAP/EPA / EPA/MOHAMED MESSARA

Renato Sanches wyrównał wynik spotkania na 1:1. Wcześniej, już w 2. minucie gry, prowadzenie Polakom dał Robert Lewandowski.

- To wspaniały moment dla zespołu, dla mnie również. Pracujemy bardzo ciężko i robimy co w naszej mocy. Ludzie krytykują nas, ale nas to nie obchodzi, bo jesteśmy w półfinale - mówił po meczu piłkarz reprezentacji Portugalii.

Portugalczycy szybko stracili gola. - Wierzyliśmy do końca, staraliśmy się najlepiej jak mogliśmy - skomentował.

Renato Sanches był także jednym z zawodników, którzy wykorzystali rzut karny w konkursie "jedenastek". - Trener zapytał, kto chciał strzelać. Cristiano był pierwszy, a ja powiedziałem, że będę drugi. Selekcjoner wierzył we mnie, a ja byłem na tyle pewny siebie, że poprosiłem o szansę i ją wykorzystałem - stwierdził piłkarz.

18-latka wybrano najlepszym zawodnikiem czwartkowego pojedynku. - Po zrealizowaniu celu drużyny takie wyróżnienia również są istotne, bo nimi buduje się CV. Trzeba wiele ciężkiej pracy, by móc się z nich cieszyć - zaznaczył.

Czy Renato Sanches zrobi wielką karierę?