Euro 2016: Niemcy - Francja - oceny WP SportoweFakty

Oceniliśmy grę piłkarzy reprezentacji Niemiec i Francji w drugim półfinałowym spotkaniu mistrzostw Europy, które zakończyło się zwycięstwem ekipy Didiera Deschampsa 2:0. Który z zawodników zaprezentował się najkorzystniej?

Redakcja
Redakcja

Skala ocen 1-10 (wyjściowa 6):

Manuel Neuer (Niemcy) - 6: Już w 7. minucie musiał wykazać się swoimi umiejętnościami broniąc strzał Griezmanna. W kolejnych minutach spisywał się bardzo pewnie, lecz przy rzucie karnym nie miał nic do powiedzenia. Uderzenie francuskiego zawodnika było bowiem perfekcyjne. Wydaje się, że popełnił błąd przy drugim golu dla Francuzów, kiedy to zbyt krótko wybił piłkę.

Hugo Lloris (Francja) - 8: Niemcy na początku spotkania zdominowali rywala, ale Francuzi mieli w bramce Llorisa, który świetnymi interwencjami uratował swój zespół przed stratą gola. Francuski bramkarz dodawał formacji defensywnej sporo pewności. Przy wszystkich groźnych strzałach Niemców Lloris wspiął się na wyżyny swoich umiejętności. W jego półfinałowym występie nie można znaleźć jakichkolwiek minusów.

Czy Antoine Griezmann zostanie królem strzelców mistrzostw Europy?