Euro 2016. Boris Becker: Francuzi zasłużenie wygrali. Mieli lepszych napastników

Legendarny niemiecki tenisista Boris Becker dzielił się na Twitterze refleksjami dotyczącymi drugiego półfinałowego meczu Euro 2016 między Niemcami a Francją (0:2).

Wiktor Gumiński
Boris Becker East News / Na zdjęciu: Boris Becker

Obie bramki dla Francuzów zdobył niezawodny Antoine Griezmann. W całym turnieju ma już na koncie 6 goli i może być właściwie pewien tytułu króla strzelców.

Zdaniem Beckera, który w trakcie swojej kariery sportowej poznał smak zwycięstwa w trzech wielkoszlemowych turniejach (Australian Open, Wimbledon, US Open), o wyniku spotkania zadecydowała właśnie lepsza postawa francuskiej ekipy w ofensywie. - Francuzi wykonali dobrą robotę. Mieli lepszych napastników i zasłużenie wygrali - skomentował Niemiec.

Były tenisista dziwił się przed rozpoczęciem meczu, że do jego sędziowania wyznaczony został Włoch Nicola Rizzoli. - Naszego spotkania nie powinien prowadzić włoski arbiter, zaraz po tym, jak wyeliminowaliśmy z turnieju jego rodaków - dodał.

Kiedy jednak pod koniec pierwszej połowy sędzia odgwizdał przeciwko Niemcom, wywołujący wiele kontrowersji, rzut karny, po zagraniu piłki ręką przez Bastiana Schweinsteigera, Becker przychylił się do jego werdyktu. - Moim zdaniem karny był zasłużony. Ale w pierwszej połowie to my dominowaliśmy. Dopadnijcie ich po przerwie - nawoływał.

W drugiej części gry Niemcy wypadli jednak już gorzej i zakończyli udział w Euro 2016 na półfinale.