Euro 2016: "L'Équipe" oraz "France Football" oceniły występ Francuzów i Niemców

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Clive Rose / Dimitri Payet
Getty Images / Clive Rose / Dimitri Payet

Antoine Griezmann to rzecz jasna największy bohater półfinału Euro 2016, w którym Francuzi pokonali Niemców 2:0. Na przeciwnym biegunie według francuskich dziennikarzy znalazł się Dimitri Payet, którzy ocenili go najniżej ze wszystkich Les Bleus.

W najpopularniejszym francuskim tygodniku piłkarskim pojawiła się bardzo obszerna ocena występu dla Antoine'a Griezmanna. Opisywano każde jego zagranie, a w skali od 1 do 10 piłkarz Atletico Madryt otrzymał 9:

"Super Griezmann" strzelił sześć bramek w sześciu meczach, w tym dwa w półfinale. Nieoceniony w kontratakach, niesamowicie szybki. Nikt od czasów Michela Platiniego w 1984 roku nie był aż tak skuteczny w reprezentacji.

Z kolei występ Dimitri Payeta oceniono na zaledwie "piątkę":

Mniej wydajny niż zwykle. Na tle Kimmicha prezentował się dość słabo. Po jego błędzie Schweinsteiger w 23. minucie miał znakomitą okazję. Pięć minut później również jego strata mogła srogo kosztować. W drugiej połowie jego postawa się nie zmieniła, więc został zmieniony przez Kanté w 71. minucie.

Oceny dla reprezentacji Francji za mecz z Niemcami wg "France Football":

Hugo Lloris 8 Bacary Sagna 6 Laurent Koscielny 7 Samuel Umtiti 7 Patrice Evra 6 Paul Pogba 7 Blaise Matuidi 8 Moussa Sissoko 7 Dimitri Payet 5 Olivier Giroud 6 Antoine Griezmann 9

Oceny dla reprezentacji Niemiec za mecz z Francją wg "France Football":

Manuel Neuer 7 Joshua Kimmich 6 Jerome Boateng 7 Benedikt Hoewedes 6 Jonas Hector 6 Emre Can 6 Bastian Schweinsteiger 5 Toni Kroos 6 Mesut Oezil 5 Thomas Mueller 5 Julian Draxler 4

Arbiter Nicola Rizzoli 8

Ogólna ocena meczu: 15/20 Podobne oceny wystawił L'Équipe, który najniższą notę (3) dał Dimitri Payetowi uzasadniając ją w następujący sposób:

Jeśli Evra w przerwie nie ciągnął go za uszy, to ma szczęście. Ile razy przegrywał sytuacje dwa na jeden kiedy Niemcy akurat przeważali na boisku? Nie przydał się w ofensywie, podejmował mało dobrych decyzji.

Podobnie oceniono napastnika reprezentacji Niemiec, Thomasa Muellera:

Wyjedzie z Euro bez gola. Nie był tym Muellerem z Bayernu, jak oczekiwano. Monachijczyk dużo biegał, ale niewiele to wnosiło do gry. Zebrał w tym turnieju kolekcję złych zagrań. Jego brak masy również nie pomagał mu w pojedynkach.

{"id":"","title":""}

Natomiast Antoine Griezmann otrzymał w dziesięciostopniowej skali "dziewiątkę":

Dwa gole w półfinale, w tym jeden po karnym, którego wykorzystał z zimną krwią. Każde dotknięcie piłki podkreślało jego technikę i chęć do walki. Nie mieliśmy takiego napastnika od czasów Thierry'ego Henry'ego.

Indywidualne oceny dla piłkarzy Francji i Niemiec za mecz na Stade Velodrome wg "L'Équipe":