Holandia uratowała honor w przedostatnim sprawdzanie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Craig Williamson/SNS Group / Na zdjęciu: Memphis Depay
Getty Images / Craig Williamson/SNS Group / Na zdjęciu: Memphis Depay

Do małej niespodzianki doszło w potyczce na Estadio Algarve w Faro-Loule. Reprezentacja Holandii zremisowała ze Szkocją 2:2. Dla obydwu drużyn był to przedostatni sprawdzian przed finałami Euro 2020.

Cztery gole padły na Estadio Algarve w Faro-Loule. Zmierzyli się finaliści Euro 2020. Reprezentacja Holandii należy do jednych z faworytów turnieju. Dla Szkotów sukcesem będzie wyjście z grupy.

Tymczasem w meczu to gracze Wysp Brytyjskich w 11. minucie objęli prowadzenie. Jack Hendry popisał się precyzyjnym uderzeniem sprzed pola karnego. Radość Szkotów trwała przez sześć minut. Wówczas Memphis Depay otrzymał dogranie od Georginio Wijnalduma i pewnym strzałem z woleja zdobył gola.

Szkoci ponownie drugą bramkę zdobyli dziewiętnaście minut po przerwie. Dokładne dogranie Andrew Robertsona na gola zamienił Kevin Nisbet, trafiając do siatki z czterech metrów.

Drużynie Oranje udało się uratować honor. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Depay zdobył swoją drugą bramkę w spotkaniu ustalając wynik gry na 2:2. Snajper popisał się precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego.

Holendrów przed Euro 2020 czeka jeszcze jeden mecz towarzyski. 6 czerwca zmierzy się z Gruzją. Premierowe spotkanie w turnieju reprezentacja Oranje rozegra 13 czerwca z Ukrainą.

Z kolei Szkoci zmierzą się jeszcze z Luksemburgiem. Na Euro drużyna po raz pierwszy zagra 14 czerwca z Czechami.

Holandia - Szkocja 2:2 (1:1) 0:1 - Hendry 11' 1:1 - Depay 17' 1:2 - Nisbet 64' 2:2 - Depay 89'