Tak Holendrzy wyszarpali zwycięstwo [WIDEO]

Holandia po niesamowitym meczu pokonała Ukrainę 3:2, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 85. minucie Denzel Dumfries.

PS
Georginio Wijnaldum strzela gola Twitter / sport_tvppl / Na zdjęciu: Georginio Wijnaldum strzela gola
Holendrzy dwoili się i troili w pierwszej połowie meczu z Ukrainą na Euro 2020, ale znakomicie w bramce spisywał się Heorhij Buszczan i do przerwy w Amsterdamie był remis 0:0.

W drugiej połowie Holendrzy jednak dopięli swego. Po ich akcji prawą stroną boiska, piłkę wybił przed siebie Buszczan, dopadł do niej Georginio Wijnaldum i pewnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Zaledwie sześć minut później Holendrzy strzelili drugą bramkę. Tym razem w polu karnym walczył Denzel Dumfries, piłkę wybili przed siebie obrońcy z Ukrainy, zgarnął ją Wout Weghorst i zdobył gola.

Gdy wydawało się, że jest już po meczu, Ukraińcy ruszyli do odrabiania strat, a sygnał do tego pięknym strzałem dał Andrij Jarmolenko. W 79. minucie nasi sąsiedzi doprowadzili do remisu, ale sześć minut później Denzel Dumfries zapewnił Holendrom trzy punkty