Co tam się działo?! Poprzeczka, zawodnicy padają i sędzia odgwizduje

Ogromne zamieszanie podczas meczu Ukraina - Macedonia Północna na Euro 2020. W polu karnym padło dwóch zawodników. Sędzia miał twardy orzech do zgryzienia, ale ostatecznie podjął decyzję.

Mateusz Kozanecki
Zamieszanie w polu karnym Ukraińców Twitter / TVP Sport / Zamieszanie w polu karnym Ukraińców
Do przerwy Ukraińcy prowadzili 2:0 po bramkach Andrija Jarmolenki i Romana Jaremczuka. Po zmianie stron przeciwnicy nie zamierzali się poddawać i ruszyli do ataku.

W 57. minucie Macedończycy oddali potężny strzał, a po interwencji Heorhija Buszczana piłka odbiła się od poprzeczki. Ruszyli do niej Goran Pandev i Ołeksandr Karawajew.

Obaj zawodnicy padli na murawę. Powtórki wykazały, że napastnik reprezentacji Macedonii Północnej został sfaulowany. Sędzia podyktował rzut karny.

Na tym jednak zamieszanie się nie zakończyło. Strzał Ezgjana Alioskiego obronił bowiem Buszczan. Piłka wróciła jednak pod nogi Macedończyka, któremu nie pozostało nic innego, jak skierować ją do siatki.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1. Ukraińcy tym samym przedłużyli swoje szanse na wyjście z grupy na Euro 2020 (turniej przełożony z zeszłego roku). Mieli okazję podwyższyć wynik, ale karnego zmarnował Rusłan Malinowski.

Mateusz Borek kpi z Paulo Sousy. "To wiedza na poziomie szkoły podstawowej"