Euro 2020. Problem mistrzów świata. Niepokojąca kontuzja jednego z nich

Remis 1:1 z Węgrami nie był satysfakcjonującym wynikiem dla reprezentantów Francji. Didier Deschamps próbował w drugiej połowie ożywić ofensywę swojego zespołu wprowadzeniem Ousmane'a Dembele, ale nie była to fortunna roszada.

Ousmane Dembele PAP/EPA / Tibor Illyes / Na zdjęciu: Ousmane Dembele
Ousmane Dembele był pierwszym zmiennikiem selekcjonera Francji w 57. minucie. Na boisko wszedł przy prowadzeniu WęgierDidier Deschamps przeprowadził ewidentnie ofensywną roszadę ponieważ wprowadził Dembele za środkowego pomocnika Adriena Rabiota. Dziewięć minut później jego podopieczni doprowadzili do remisu 1:1 i takim wynikiem zakończyło się spotkanie w Budapeszcie.

Dembele nie dotrwał do ostatniego gwizdka sędziego Michaela Olivera. Deschamps musiał sięgnąć po Thomasa Lemara i wprowadzić za kontuzjowanego gracza FC Barcelona.

- Przeciwnik uderzył go w ścięgno. Konieczne będzie detaliczne sprawdzenie tego urazu. Ousmane kontynuował grę przez chwilę, chciał to rozbiegać, ale poczuł mocny dyskomfort. Dlatego przeprowadziłem zmianę. Trzeba będzie mieć sytuację na oku - mówi Deschamps na konferencji prasowej.

Dembele wystąpił w obu meczach reprezentacji Francji w Euro 2020. Jego gotowość na konfrontację przeciwko Portugalii kończącą fazę grupową stanęła pod znakiem zapytania. Trójkolorowi mają cztery punkty w tabeli. Nie nawiązali do wróżby, zgodnie z którą otwarcie mistrzostw Europy dwiema wygranymi równało się w przeszłości zawsze awansowi do finału.

Czy Francja będzie najlepsza w grupie Euro 2020?