Kontrowersja już na początku meczu Polaków. Mamy komentarz Michała Listkiewicza (wideo)

Reprezentanci Polski dobrze rozpoczęli sobotnie starcie z "La Roja". Na samym początku zagrożenie pod bramką rywali stworzył Piotr Zieliński. Czy Polak był faulowany w polu karnym? Wątpliwości nie ma Michał Listkiewicz.

Rafał Szymański
Piotr Zieliński zatrzymywany w polu karnym Twitter / sport_tvppl / Na zdjęciu: Piotr Zieliński zatrzymywany w polu karnym
Podopieczni Paulo Sousy musieli przynajmniej zremisować z Hiszpanią, aby zachować matematyczne szanse na awans do fazy pucharowej Euro 2020 (turniej przesunięty na 2021 rok ze względu na pandemię koronawirusa). Po porażce ze Słowacją (1:2) Biało-Czerwoni zamykali tabelę grupy E.

Selekcjoner dokonał kilku zmian w podstawowym składzie (więcej TUTAJ). Zgodnie z przewidywaniami, od początku zagrał Piotr Zieliński. Ofensywny pomocnik był bliski szczęścia w 2. minucie rywalizacji.

Zieliński wbiegł w pole karne rywali, jednak na jego drodze stanął Alvaro Morata. Wydaje się, że piłkarz Juventusu tylko wygarnął piłkę spod nóg rozpędzonego kadrowicza, który po chwili upadł na murawę.

Reprezentanci Polski mieli ogromne pretensje do sędziego głównego. Daniele Orsato był dobrze ustawiony i nawet nie przerwał gry. Włoch nie konsultował się z asystentami VAR.

- Nie było mowy o karnym, Morata nie faulował - powiedział dla WP SportoweFakty były sędzia Michał Listkiewicz.

Później drużyna Luisa Enrique przeszła do konkretów. Wspomniany Morata wykorzystał dogranie Gerarda Moreno i bez trudu po raz pierwszy pokonał Wojciecha Szczęsnego. W 25. minucie Hiszpanie wyszli na prowadzenie.