Bohater Duńczyków w euforii. "To kompletnie szalone"

Kasper Dolberg został nieoczekiwanym bohaterem reprezentacji Danii, która pokonała Walię 4:0 i awansowała do ćwierćfinału Euro 2020. - To kompletnie szalone - przyznał po meczu.

PS
Kasper Dolberg PAP/EPA / Olaf Kraak / Na zdjęciu: Kasper Dolberg
Kasper Dolberg był rezerwowym reprezentacji Danii w fazie grupowej - w pierwszych dwóch meczach w ogóle nie wybiegł na boisko. Przeciwko Rosji otrzymał 30 minut w drugiej połowie, ale nie był to porywający występ. Mimo to trener postawił na niego w 1/8 finału turnieju, a piłkarz odpłacił się w najlepszy możliwy sposób za okazane zaufanie.

Dolberg już w 27. minucie otworzył wynik meczu z Walią i od tego momentu Duńczykom grało się zdecydowanie łatwiej. Tuż po przerwie reprezentacja Danii wykorzystała błąd defensywy rywali, a Dolberg strzelił drugą bramkę, przybliżając swoją reprezentację do wielkiego sukcesu.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:0, a 23-letni napastnik został zmieniony w 69. minucie. Zszedł przy wielkim aplauzie kibiców.

- To jest kompletnie szalone. Właściwie nie potrafię opisać jak się czuję. To totalne szaleństwo. To surrealistyczne. Tutaj wszystko się zaczęło dla mnie. Móc grać ponownie na tym stadionie było czymś niesamowitym - powiedział bohater Duńczyków w rozmowie z dr.dk.

W przeszłości Dolberg regularnie występował na stadionie w Amsterdamie, będąc piłkarzem Ajaxu. Ćwierćfinałowy mecz mistrzostw Europy był więc dla niego powrotem - i to powrotem w wielkim stylu.

W ćwierćfinale Euro 2020 Duńczycy zmierzą się ze zwycięzcą meczu Holandia - Czechy.

Duńczycy zachwycili! "Dania jest znowu dynamitem"