Euro 2020. Potężny Sarabia! Tak Hiszpanie doprowadzili do wyrównania (wideo)

Hiszpanie w pierwszej połowie meczu, którego stawką jest ćwierćfinał Euro 2020, strzelili dwie bramki, a mimo to tylko remisują z Chorwacją 1:1. Efektowne trafienie na remis zaliczył Pablo Sarabia.

Krzysztof Kaczmarczyk
Pablo Sarabia Twitter / Na zdjęciu: Pablo Sarabia
Od początku meczu 1/8 Euro 2020 to Hiszpanie grali, a... Chorwaci objęli prowadzenie po fatalnym kiksie Unaia Simona w 20. minucie meczu.

Hiszpanom trochę zabrało czasu, żeby się otrząsnąć, ale w końcu wrócili do swojej gry i ataków. Efekt? Wyrównujące trafienie Pablo Sarabii w 38. minucie!

Podopieczni Luisa Enrique w tej jednej akcji oddali kilka strzałów, ale rywale bronili się dzielnie, aż w końcu do piłki dopadł pomocnik Paris Saint-Germain.

Jego uderzenie z ok. 10 metra okazało się już na tyle skuteczne, że wylądowało w bramce strzeżonej przez Dominika Livakovicia, chociaż wcześniej piłka odbiła się jeszcze od jego głowy! Upragnione wyrównanie reprezentacji Hiszpanii w końcu stało się faktem.

- Ustawili Hiszpanie Chorwatów w narożniku ringu i okładali ciosami aż ten ostatni był nokautujący - skomentował trafienie Sarabii komentujący mecz dla TVP Sport Jacek Laskowski.

Do końca pierwszej połowy na stadionie Parken w Kopenhadze nie padły już żadne bramki.