Media w euforii! "Początek duńskiego snu"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Naomi Baker / Na zdjęciu:  Thomas Delaney
Getty Images / Naomi Baker / Na zdjęciu: Thomas Delaney

Duńczycy pokonali Czechów 2:1 i zameldowali się w półfinale Euro 2020. Na taki sukces kibice w Danii czekali od lat. Media są w euforii.

tv2.dk: "Początek duńskiego snu"

29 lat czekali kibice reprezentacji Danii aż znów piłkarze zagrają w półfinale mistrzostw Europy. W sobotę to stało się faktem. Duńczycy już do przerwy prowadzili 2:0 z Czechami, a ostatecznie pokonali ich 2:1.

"Początek duńskiego snu" - tak portal tv2.dk określa ten mecz. "Wembley jest teraz rzeczywistością" - czytamy dalej.

W półfinale Dania zmierzy się z triumfatorem meczu Ukraina - Anglia.

tipsbladet.dk: "Kilku Duńczyków zabłysło podczas wielkiego wieczoru"

"Kilku Duńczyków zabłysło podczas wielkiego wieczoru" - pisze portal tipsbladet.dk, oceniając postawę poszczególnych graczy w meczu z Czechami. Wyróżnieni zostali szczególnie Thomas Delaney (wyprowadził Danię na prowadzenie), Joakim Maehle (ponownie popisał się kilkoma widowiskowymi zagraniami) oraz Kasper Dolberg - autor drugiej bramki.

Wymieniona trójka otrzymała ocenę 5, co według portalu oznacza "wysoki, międzynarodowy poziom".

bt.dk: "Wymarzony początek i magiczny Maehle"

"Dania jedzie na Wembley!" - tak relację z ćwierćfinałowego meczu zapoczątkował portal bt.dk. A to oddaje wielką euforię, jaka zapanowała w Danii po ostatnim gwizdku sędziego.

Dziennikarze piszą o wymarzonym początku i trudno się z nimi nie zgodzić. Dania już w piątej minucie objęła prowadzenie, choć nie zabrakło kontrowersji wokół tej bramki (WIĘCEJ).

A Joakima Maehle określają mianem gracza magicznego, mając na myśli przede wszystkim kapitalną asystę, jaką popisał się przy drugim trafieniu.