"Jeśli znęcasz się nad kimś, to...". Harry Kane ostro po skandalu rasistowskim

Porażka reprezentacji Anglii w finale Euro 2020 to dla kibiców z tego kraju ogromne rozczarowanie. To jednak nie usprawiedliwia ich zachowania w mediach społecznościowych. Rasistowskich ataków nie ma końca, przeciwko czemu zaprotestował Harry Kane.

Łukasz Witczyk
Harry Kane pociesza Bukayo Sakę PAP/EPA / Laurence Griffiths / Na zdjęciu: Harry Kane pociesza Bukayo Sakę
Przed finałem na Wembley angielscy kibice nie wyobrażali sobie innego rozstrzygnięcia niż triumf ich rodaków. W dodatku mecz rozpoczął się od szybkiego trafienia Luke'a Shawa. Anglikom nie udało się utrzymać prowadzenia do końca mecz. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a rozstrzygnięcia nie przyniosła dogrywka.

Nowego mistrza Europy poznaliśmy dopiero po konkursie rzutów karnych. W nich piłkarze pudłowali na potęgę, ale więcej jedenastek wykorzystali Włosi i to oni cieszyli się z trofeum.

Spośród Anglików karnych nie wykorzystali Marcus Rashford, Jadon Sancho i Bukayo Saka. I to na nich wylał się w mediach społecznościowych hejt. Na ich kontach pojawiło się wiele ikonek z małpami. Nie brakuje też rasistowskich komentarzy wobec czarnoskórych reprezentantów Anglii.

Na wpisy w sieci ostro zareagował kapitan angielskiej kadry, Harry Kane. "To trzech chłopaków, którzy byli genialni przez całe lato i mieli odwagę zrobić krok naprzód i wykonać rzut karny, gdy stawka była wysoka. Zasługują na nasze wsparcie" - napisał na Instagramie.

"Nie popieram podłych rasistowskich nadużyć, których doświadczają od ostatniej nocy. Jeśli znęcasz się nad kimś w mediach społecznościowych, nie jesteś kibicem reprezentacji Anglii. Nie chcemy cię" - dodał Kane.

Czytaj także: Majewski w obronie Szpakowskiego. Oberwało się dyrektorowi TVP Sport "Nie do wiary". Jacek Kurski nie zostawił suchej nitki na reprezentacji Polski po Euro