NFL: Starcie Brady-Manning dla New England Patriots. Cowboys zatrzymali Giants

W najciekawszym meczu dwunastej kolejki National Football League New England Patriots pokonali Denver Broncos po dogrywce. Tym samym jedynym teamem z dziesięcioma zwycięstwami zostali Seattle Seahawks

Niewątpliwym hitem dwunastej kolejki spotkań NFL było starcie New England Patriots  oraz Denver Broncos. A jeszcze większym rywalizacja rozgrywających obu drużyn, którzy od lat staczają boje o miano najlepszego quarterbacka w lidze. Od początku spotkania największym rywalem obu drużyn była jednak pogoda. Niska temperatura i silny wiatr szczególnie dały się we znaki Peytonowi Manningowi, który w tym meczu zaliczył tylko 19 z 36 podań, w tym dwa razy jego piłki były przechwycone przez obronę gospodarzy. Za drugim razem pomogli sędziowie, którzy anulowali zagranie defensywy, ponieważ jeden z graczy dopuścił się przewinienia.

Mimo kiepskiej gry Manninga, Broncos po połowie prowadzili 24:0. Aż 224 jardy po ziemi z jednym przyłożeniem zaliczył dla nich Monte Ball. "Patrioci" w samej trzeciej kwarcie odrobili 21 punktów i mecz zaczął wyglądać tak jak wszyscy oczekiwali. Wszystkie te punkty zostały zdobyte po podaniach Toma Brady’ego, który przebudził się w drugiej połowie. Gospodarze wyszli na prowadzenie w połowie ostatniej kwarty, ale kiedy Manning podał w end zone do Demeriusa Thomasa z jedenastu jardów, mieliśmy remis. W ostatnich minutach żaden zespół nie zdołał przeprowadzić zwycięskiej akcji i nadszedł czas na dogrywkę. Po ostrej wymianie akcji, które nie przyniosły punktów, zwycięstwo gospodarzom dał Stephen Gostkowski, który zakończył mecz zwycięstwem gospodarzy 34:31, kopiąc celnie z 31 jardów.

Arizona Cardinals po kiepskim poprzednim sezonie nie byli typowani w gronie faworytów do wywalczenia mistrzostwa dywizji zachodniej NFC czy choćby awansu do play-offs. Tymczasem zatrudnienie doświadczonego Carsona Palmera przyniosło nieoczekiwanie dobre rezultaty. Tym razem zespół z Phoenix rozgromił na swoim terenie Indianapolis Colts 40:11 w drodze po siódme zwycięstwo w tym sezonie. Dwa przyłożenia dla gospodarzy zaliczył Larry Fitzgerald, a Cardinals zdobyli aż dwadzieścia punktów w drugiej kwarcie i schodzili do szatni z prowadzeniem 27:3. W trzeciej kwarcie szybko prowadzenie podwyższył Reshard Mendenhall. Cardinals wygrali swój czwarty mecz z rzędu, ale wciąż zajmują jedynie trzecie miejsce w swojej dywizji za Seattle Seahawks oraz San Francisco 49ers, którzy również mają bilans 7-4 ale wygrali z nimi bezpośredni pojedynek. Fitzgerald został w tym meczu najmłodszym zawodnikiem w historii ligi, który osiągnął 11 000 receiving yards w swojej karierze w wieku 30 lat.

Początek końca dla Kansas City Chiefs? Po dziewięciu zwycięstwach z rzędu nadszedł dla nich czas na dwie porażki. To wszystko, gdy tylko musieli się zmierzyć z ponad przeciętnymi ekipami. Tym razem przegrali u siebie z San Diego Chargers, po niezwykle zaciętym meczu 41:38. Prowadzenie zmieniało się w tym spotkaniu aż osiem razy. Po raz ostatni zdarzyło się to na dokładnie 31 sekund przed końcem, kiedy wydawało się że zwycięstwo gospodarze mają w kieszeni. W końcu ich pola punktowego broniła najlepsza defensywa AFC. Jednak tego dnia Phillip Rivers okazał się lepszy i zaliczył swoje trzecie przyłożenie w tym meczu, podając celnie z 26 jardów do Seyi Ajirotutu. Gospodarze wykorzystali tzw. challange kwestionując decyzję sędziów co do przyłożenia ale po przeanalizowaniu powtórek zagranie zostało utrzymane.

Zwycięską passę New York Giants zatrzymali Dallas Cowboys, którzy po raz drugi w tym sezonie pokonali swoich rywali z dywizji wschodniej NFC, tym razem pokonując ich w Nowym Jorku. Tony Romo zaliczył w tym meczu dwa przyłożenia na podaniach do swojego tight enda, Jasona Wittena, który nie zmarnował danych mu okazji i w głównej mierze przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny 24:21. Dzięki temu "Kowboje" odzyskali fotel lidera dywizji z raczej przeciętnym bilansem 6-5. Rzadki w NFL remis zanotowano w starciu Green Bay Packers – Minnesota Vikings. W czwartej kwarcie Packers przegrywali jeszcze 20:7 więc było to dla nich z pewnością moralne zwycięstwo. Obrońcy tytułu dywizji północnej NFC zajmują w niej obecnie dopiero trzecie miejsce.

Wyniki spotkań dwunastej kolejki:

Atlanta Falcons - New Orleans Saints 13:17 Baltimore Ravens - New York Jets 19:3 Cleveland Browns - Pittsburgh Steelers 11:27 Detroit Lions - Tampa Bay Buccaneers 21:24 Green Bay Packers - Minnesota Vikings 26:26 Houston Texans - Jacksonville Jaguars 6:13 Kansas City Chiefs - San Diego Chargers 38:41 Miami Dolphins - Carolina Panthers 16:20 St. Louis Rams - Chicago Bears 42:21 Arizona Cardinals - Indianapolis Colts 40:11 Oakland Raiders - Tennessee Titans 19:23 New York Giants - Dallas Cowboys 21:24 New England Patriots - Denver Broncos 34:31 Washington Redskins - San Francisco 49ers 6:27