NFL: Super Bowl dla New England Patriots

Seattle Seahawks nie obronili tytułu przegrywając w 49. finale Super Bowl z New England Patriots 24:28. To czwarty tytuł w historii tej drużyny.

Łukasz Czechowski

Mecz był wyjątkowo zacięty - po pierwszej połowie był remis po 14, w trzeciej odsłonie Seahawks wyszli na prowadzenie 24:14, które jednak w ostatniej kwarcie stracili. Patrioci wyszli na prowadzenie dopiero na dwie minuty przed końcem pojedynku i nie oddali go już do końca.

Najlepszym zawodnikiem finału wybrano 37-letniego rozgrywającego Toma Brady.

Zespół Seattle Seahawks miał szansę zostać pierwszym od 10 lat, który obronił tytuł. Poprzedni raz wyczynu tego dokonali Patrioci, którzy zwyciężali Super Bowl w latach 2003 i 2004.

Spotkanie rozegrano na stadionie University of Phoenix w Glendale. Na trybunach zasiadło ponad 70 tys. widzów.

New England Patriots - Seattle Seahawks 28:24 (0:0, 14:14, 0:10, 14:0)

New England Patriots zwycięzcami Super Bowl. "Nie sądziłem, że to smakuje tak wspaniale"