NFL: Znamy uczestników jubileuszowego Super Bowl!

W nocy z niedzieli na poniedziałek wyłonieni zostali uczestnicy finału ligi NFL. O trofeum powalczą w nocy z 7 na 8 lutego czasu polskiego.

Miłosz Marek
Futbol amerykański AFP / Streeter Lecka / Futbol amerykański

Do Super Bowl zakwalifikowały się najlepsze drużyny sezonu zasadniczego w swoich konferencjach. Są to odpowiednio Denver Broncos oraz Carolina Panthers.

Zdecydowanie więcej emocji było w pojedynku Broncos, którzy w walce o finał pokonali na własnym boisku aktualnych mistrzów, New England Patriots. Losy pojedynku ważyły się do ostatnich sekund meczu. Gospodarze prowadzili przez całe spotkanie, jednak na niespełna 20 sekund przed końcem Patrioci zdobyli przyłożenie i mogli doprowadzić do dogrywki. Do tego potrzebowali udanej akcji za dwa punkty. Defensywa gospodarzy spisała się doskonale i pozbawiła rywali marzeń o możliwej obronie tytułu.

Emocji nie było w Charlotte, gdzie swoje mecze rozgrywają Panthers. Już po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 17:0 z Arizona Cardinals. Najlepsza drużyna sezonu zasadniczego (bilans 15:1) nie popełniła błędu z poprzedniej rundy i nie roztrwoniła wysokiego prowadzenia.

Pomogli w tym rywale, których rozgrywający, Carston Palmer, rozgrywał bardzo słabe zawody. W całym pojedynku zaliczył aż 6 strat. Miejscowi wykorzystali jego błędy bezlitośnie i wygrali różnicą aż 34 punktów!

Tegoroczne finałowe zmagania w lidze NFL zaplanowano na 7 lutego (początek o 0:40, 8 lutego czasu polskiego). Areną zmagań najchętniej oglądanego widowiska sportowego na świecie (ponad 100 milionów widzów przed telewizorami) będzie Santa Clara.