WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
Trwa 1 relacja na żywo

Były zawodnik NFL Will Smith zastrzelony

Były zawodnik drużyny NFL New Orleans Saints został zastrzelony. Smith został śmiertelnie postrzelony przez kierowcę, z którym miał kolizję drogową.
Karol Borawski
Karol Borawski
AFP / Chris Graythen

Do zdarzenia doszło w sobotę na przedmieściach Nowego Orleanu, na Magazine Street. W tył auta 34-letniego Smitha uderzył kierowca Hummera. Między mężczyznami wywiązała się sprzeczka. Padły strzały. Były zawodnik NFL zginął na miejscu. Jego żona Rachel została dwukrotnie postrzelona w nogę, została przetransportowana do miejscowego szpitala.

Według miejscowych władz do zabójstwa doszło w relatywnie spokojnej okolicy. W ostatnim tygodniu w Nowym Orleanie doszło do ponad pięciuset naruszeń prawa, głównie kradzieży. Zaledwie niewielka część miała miejsce w dystrykcie Lower Garden, gdzie zastrzelono Smitha. Napastnikiem okazał się Cardell Hayes, któremu postawiono zarzut morderstwa drugiego stopnia.

W 2010 roku Smith wywalczył z New Orleans Saints Super Bowl. Były zawodnik prowadził fundację "Where There'a A Will, There'a A Way", która pomagała młodym sportowcom z Utica. Na swojej stronie internetowej futbolista pisał, że jego marzeniem jest kariera agenta FBI.

- To bezsensowna i tragiczna strata. Nasze myśli i modlitwy są teraz z Willem Smithem, jego żoną Racquel, ich dziećmi Wiliamem, Wynterem i Lisą - powiedział wiceprezes klubu Greg Bensel.

Rodzina zabitego sportowca opublikowała wiadomość na jego stronie na Facebooku. "Dziękujemy za wsparcie i modlitwy. Prosimy o uszanowanie prywatności rodziny, która jest w żałobie po stracie ukochanego męża, ojca i przyjaciela" - napisano.

Zobacz wideo: "Niepełnosprawni fanatycy" - reportaż

Źródło: TVP S.A.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
CNN

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.