Verstappen kontynuuje swoją passę. Ma sporą przewagę po dwóch wyścigach

Max Verstappen wygrał GP Arabii Saudyjskiej i choć za nami dopiero dwa wyścigi nowego sezonu F1, to Holender pewnie zmierza po czwarty tytuł w karierze. Jego przewaga nad drugim Sergio Perezem jest już znacząca.

Katarzyna Łapczyńska
Max Verstappen po GP Arabii Saudyjskiej Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Max Verstappen po GP Arabii Saudyjskiej
Max Verstappen wygrał dziewiąty wyścig Formuły 1 z rzędu, drugi w tym sezonie i pewnie prowadzi w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. Kierowca Red Bull Racing zdobył dotąd 51 z 52 punktów. W GP Arabii Saudyjskiej do pełni szczęścia 26-latkowi zabrakło punktu za najszybsze okrążenie w zawodach. Zgarnął je bowiem Charles Leclerc.

Aktualny mistrz świata ma już 15 punktów przewagi nad Sergio Perezem i pewnie zmierza po czwarty tytuł mistrzowski w karierze. Równocześnie Meksykanin robi to, co do niego należy. Rozpoczął sezon 2024 od dwóch wizyt na podium, czym nieco powinien uciszyć dyskusje o wyrzuceniu z Red Bulla.

Po dwóch wyścigach wydaje się, że Ferrari wyrasta na drugą siłę w F1. Włosi mają obecnie 49 punktów w klasyfikacji konstruktorów. Za stajnią z Maranello trwa wyrównany bój McLarena z Mercedesem. Po GP Arabii Saudyjskiej na wyższej lokacie znajduje się stajnia z Woking, która ma dwa "oczka" więcej.

Niezwykle cenny może się okazać punkt, jaki w Dżuddzie wywalczył Nico Hulkenberg dla Haasa. Amerykański zespół był skazywany na porażkę w tym sezonie i wróżono mu ostatnie miejsce w stawce, tymczasem za sprawą dobrej postawy Niemca awansował aż na szóstą lokatę w "generalce".

Powody do zmartwień ma Lewis Hamilton. Siedmiokrotny mistrz świata po dwóch wyścigach ma tylko 8 punktów, co jest najlepszym potwierdzeniem dalszych problemów Mercedesa.