GP Meksyku: Nico Rosberg przed Red Bullami

Nico Rosberg uzyskał najlepszy czas podczas drugiej popołudniowej sesji treningowej przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Meksyku. Drugie i trzecie miejsce zajęli kierowcy ze stajni Red Bulla.

Rafał Lichowicz

Nico Rosberg pobił czas najlepszego okrążenia przy użyciu miękkiej mieszanki opon Pirelli. Niemiec z czasem 1:21,531 pokonał drugiego najszybszego kierowcę o ponad 0,2 sekundy. Lewis Hamilton, który ukończył sesję na czwartej pozycji był gorszy o niecałe pół sekundy.

Druga i trzecia pozycja przypadła kolejno w udziale Daniiłowi Kwiatowi i Danielowi Ricciardo. Kierowcy Red Bulla pokonali zbliżoną liczbę okrążeń (27 i 28) i spędzili na torze mniej czasu niż jeźdźcy Mercedesa oraz zdecydowana większość stawki.

Tor Autodromo Hermanos Rodriguez sprawiał zawodnikom sporo problemów zwłaszcza w początkowej fazie treningu. Świeży i śliski asfalt po opadach deszczu nie pomagał w utrzymaniu bolidu w linii jazdy. Przekonał się o tym chociażby niespodziewany zwycięzca pierwszego treningu Max Verstappen, który krótko po rozpoczęciu drugiej sesji uderzył w barierę na wyjściu z zakrętu numer 16, w jednej z wolniejszych sekcji toru.

Sesja została przerwana na około siedem minut po wywieszeniu czerwonej flagi. Po wznowieniu nie brakował pomyłek kolejnych zawodników. Kolejnym z zawodników, który "pocałował barierę" był Valtteri Bottas. W pierwszym zakręcie problemy mieli m.in Carlos Sainz Jr, Sergio Perez i Pastor Maldonado.

Kolejną czerwoną flagę wywołał Romain Grosjean, który zatrzymał swojego Lotusa na poboczu w zakręcie numer dziesięć. Zespół potwierdził problemy ze sprzęgłem w bolidzie Francuza.

Dobrą formę potwierdzili kierowcy Ferrari, którzy uplasowali się tuż za duetami Mercedesa i Red Bulla. Lepszy z pary Sebastian Vettel pokonał Kimiego Raikkonena o ponad 0,4 sekundy.

Kierowcy wrócą na tor w sobotę o godzinie 17 czasu polskiego, by rozpocząć trzecią sesję treningową. Kwalifikacje zaplanowano na godzinę 20. O tej samej porze rozpocznie się niedzielny wyścig.