GP Hiszpanii: Fantastyczny Lewis Hamilton w kwalifikacjach!

Lewis Hamilton na decydującym okrążeniu wykręcił zdecydowanie najlepszy rezultat i to on ruszy z pole position do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Hiszpanii.

Andrzej Prochota
AFP

Popis swojej fantastycznej dyspozycji dał Lewis Hamilton podczas Q2, gdzie wyprzedził Nico Rosberg aż o 0,6 sekundy. Jednak finałowa część kwalifikacji najpierw należała do Niemca, bowiem Anglik popełnił błąd w jednym z zakrętów. Na decydującym okrążeniu, trzykrotny mistrz świata znów pokazał klasę i o prawie 0,3 sekundy wygrał z kolegą z zespołu. Dla kierowcy Mercedes GP była to trzecia wygrana czasówka w tym sezonie oraz 52. pole position w karierze.

Za bolidami Mercedesa nie ustawi się Scuderia Ferrari, a Daniel Ricciardo i Max Verstappen. Na pochwały zasłużył młody Holender, który w Q1 i Q2 zajął trzecie miejsce. W decydującej czasówce musiał uznać wyższość kolegi z zespołu. Z trzeciej linii do GP Hiszpanii ruszą dopiero Kimi Raikkonen i Sebastian Vettel. Pierwszą "10" uzupełnili jeszcze Valtteri Bottas, Carlos Sainz jr., Sergio Perez i Fernando Alonso.

Niespodzianką w Q1 było odpadnięcie Felipe Massy. Na torze Circuit de Catalunya ciężko o wyprzedzanie, więc Brazylijczyk może mieć problemy ze zdobyciem jakichkolwiek punktów.

Natomiast Lewis Hamilton stoi przed ogromną szansą na przełamanie passy Nico Rosberga. Niemiec jak do tej porty wygrał wszystkie rozegrane Grand Prix w tym sezonie. Na barcelońskim torze tylko 6 razy na 26 rozegranych wyścigów wygrał kierowca, który nie startował z pole position.

Treningi, kwalifikacje i wyścig FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPANA PIRELLI 2016 na żywo tylko w Eleven Sports. SPRAWDŹ, gdzie oglądać kanał.