Trudna sytuacja Lewisa Hamiltona

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP /  / Lewis Hamilton
AFP / / Lewis Hamilton

Po wybuchu silnika w bolidzie Lewisa Hamiltona w GP Malezji, szanse na trzeci tytuł z rzędu dla Brytyjczyka są obecnie niskie.

Do końca sezonu 2016 pozostało jedynie pięć wyścigów. Lewis Hamilton jeśli chciałby wygrać mistrzostwo świata, musiałby wygrać wszystkie Grand Prix, gdyby Nico Rosberg dojechałby w nich na drugim miejscu. Jedna wygrana Niemca może przekreślić szanse Brytyjczyka, gdy Mercedes GP będzie miał bezawaryjne zawody, a kierowcy dojadą na dwóch pierwszych miejscach. W takim przypadki Rosberg zdobyłby mistrzostwo świata z przewagą dwóch punktów.

W tym roku Hamilton nie miał takiej zwycięskiej passy. Cztery razy z rzędu wygrał wyścig w sezonie 2016. Aktualny mistrz świata nie zwyciężył z zawodach od czasu Grand Prix Niemiec, które odbyło się pod koniec lipca.

W nadchodzącym GP Japonii Mercedes będzie mógł zapewnić sobie mistrzowski tytuł w klasyfikacji konstruktorów. Do tego wystarczy zdobycz punktowa w liczbie 12 oczek.