Nazwisko Schumacher po 11 latach wróciło na podium Monzy

18-letni syn Michaela Schumacher, Mick w trakcie drugiego weekendu Formuły 3 na włoskim torze Monza wywalczył swoje pierwsze podium w debiutanckim sezonie.

Rafał Lichowicz
PAP/EPA
Mick Schumacher przystępował do drugiego wyścigu Formuły 3 na torze Monza z trzeciego pola. Młody niemiecki kierowca zaliczył świetny start wyprzedzając szybko ustawionego przed sobą Lando Norrisa.

Brytyjczyk pięć okrążeń później odbił pozycję i Schumacher do końca pozostał samotnie na trzeciej lokacie. Norris usiłował jeszcze dogonić prowadzącego po starcie z pole position Joela Erikssona, ale Szwed był w tym wyścigu poza zasięgiem rywali.

Dla 18-letniego Schumachera to najlepszy wynik w F3, w której debiutuje w tym sezonie. Niemiec w piątek podczas pierwszego wyścigu na Monzy finiszował na szóstej pozycji. W premierowym weekendzie F3 na Silverstone Schumacher zajął w kolejnych gonitwach 8., 6. i 17. miejsce.

Stając na podium drugiego wyścigu F3 na Monzy, Mick Schumacher nawiązał do sukcesów swojego ojca na legendarnym torze w regionie Lombardii. Ostatnie podium Michaela Schumachera w GP Włoch przypada na sezon 2006. Po tamtej wygranej 8-krotny mistrz F1 ogłosił zakończenie kariery.

Czy Mick Schumacher trafi z F3 prosto do Formuły 1?