F1: Grand Prix Niemiec. Verstappen coraz bliżej Bottasa. Zobacz klasyfikacje F1

Mercedes zdobył tylko 2 punkty w Grand Prix Niemiec, ale nadal ma bezpieczną przewagę nad rywalami w klasyfikacji konstruktorów F1. Za to Max Verstappen za sprawą wygranej na Hockenheim zbliżył się do drugiego w mistrzostwach Valtteriego Bottasa.

Łukasz Kuczera
Max Verstappen Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Max Verstappen
Lewis Hamilton ruszał do wyścigu o Grand Prix Niemiec z pierwszej pozycji i był faworytem do zwycięstwa na Hockenheim. Brytyjczyk padł jednak ofiarą zmiennych warunków i wskutek swoich błędów został sklasyfikowany dopiero na 9. miejscu.

Do mety Grand Prix Niemiec nie dojechał drugi z kierowców Mercedesa - Valtteri Bottas. W ten sposób zespół z Brackley zakończył swój domowy wyścig z ledwie 2 punktami na koncie. Były to zawody szczególne, bo Mercedes celebrował na Hockenheim 125-lecie działalności w motorsporcie. Jubileusz okazał się być kompletnie nieudany.

Chwile radości przeżył za to Max Verstappen. Holender triumfował po raz drugi w tym sezonie i znacząco zbliżył się do Bottasa w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Z kolei polscy kibice mogli się cieszyć z pierwszej zdobyczy punktowej Roberta Kubicy. Polak został sklasyfikowany na 10. miejscu wskutek kary dla kierowców Alfy Romeo.