Liga Mistrzów. Piast Gliwice zrobił to!

Mistrz Polski w futsalu w ostatnim meczu podczas I fazy grupowej Ligi Mistrzów zremisował w Pireusie z ASE Douka 2:2 i dzięki temu zajął 1. miejsce premiowane awansem do II fazy grupowej.

Michał Piegza
zawodnik Piasta Gliwice WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: zawodnik Piasta Gliwice
Cztery gole padły w ostatnim meczu I fazy grupowej Ligi Mistrzów. Rywalem Piasta był mistrz Grecji ASE Douka.

Gospodarze chcąc awansować musieli wygrać. To jednak gliwiczanie otworzyli wynik meczu. W 7. minucie było już jednak 2:1 dla greckiej drużyny. Piast odpowiedział w 10. minucie. Dominik Śmiałkowski zdobył gola, który jak się później okazało, był na wagę remisu i awansu do II fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Kolejny etap rozgrywek zaplanowano na 25-30 października. Turniej zaplanowano w Kosowie. Oprócz Piasta zagrają Stolica Mińsk, Liqeni Drenas oraz Jaergersborg Futsal.

ASE Douka - Piast Gliwice 2:2 (2:2)
Tsinas 6', Kondylatos 7' - Cadini 3', Śmiałkowski 10'

Skład Piasta Gliwice: Michał Widuch, Kyryło Cypun - Breno Bertoline, Matej Fidersek, Vinicius Lazaretti, Rafael Cadini, Bruno Graca, Marek Bugański, Sergio Parra, Mateusz Mrowiec, Dominik Śmiałkowski, Miguel Pegacha, Bartłomiej Piórkowski, Vinicius Teixiera.

X Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Piast Gliwice 3 7 12:2
2. ASE Douka 3 7 14:6
3. Nistru Chisinau 3 3 10:10
4. Technion Hajfa 3 0 2:20

Czytaj także: "07 zgłoś się" na początek sezonu Futsal Ekstraklasy Debiut Piasta Gliwice w Lidze Mistrzów. Cztery gole w pierwszym meczu ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: pudło roku? Zobacz, co zrobił ten piłkarz

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)