Pierwsza porażka mistrza Polski! Klęska beniaminka

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: zawodnik Piasta Gliwice
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: zawodnik Piasta Gliwice

Już w 2. kolejce sezonu pierwszej porażki w Futsal Ekstraklasie doznał mistrz Polski Piast Gliwice. Aż osiem bramek w Lubawie stracił beniaminek z Bochni.

Rozkręca się sezon Futsal Ekstraklasy. W sobotę zawodnicy rozegrali trzy mecze. Potyczka Legii Warszawa z FC Reiter Toruń została przełożona na koniec października.

Rusza kolejny sezon Futsal Ekstraklasy! Transmisje tylko w WP Pilot!

Pierwszy raz w lidze na parkiet wyszedł mistrz. Piast rywalizował na wyjeździe z nieobliczalnym GI Malepszy Arth Soft Leszno. Na gole czekać trzeba było do 2. połowy.

Wynik gry otworzyli gliwiczanie, na trafienie odpowiedzieli miejscowi. Zaczęło się strzelanie, w którym ostatecznie drużyna z Leszna wygrała 4:2.

Po zwycięstwie w debiucie klęski doznał beniaminek Futsal Ekstraklasy BSF ABJ Bochnia. Drużyna z Małopolski już do przerwy przegrywała z Constractem Lubawa trzema golami. Po zmianie stron wynik gry długi nie zmieniał się. W końcówce goście zaczęli ryzykować w tyłach, co wykorzystali Konstruktorzy ostatecznie zwyciężając 8:0.

Wyrównane spotkanie zobaczyli kibice futsalu w Pniewach. Na premierowego gola czekać trzeba było do 30. minuty. Bramka otworzyła spotkanie, w którym ostatecznie gospodarze wygrali 3:2 i z kompletem punktów plasują się w tabeli tuż za Constractem.

W niedzielę kolejne trzy spotkania. Mecze w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy można oglądać na platformie WP Pilot.

Wyniki sobotnich meczów 2. kolejki Futsal Ekstraklasy:

GI Malepszy Arth Soft Leszno - Piast Gliwice 4:2 (0:0) Gomes 27', 36', Kędra 31', Siecla 33' - Szadurski 25', Pegacha 33'

Constract Lubawa - BSF ABJ Bochnia 8:0 (3:0) Silva 7', 34', Lucas 8', 15', Lemos 29', 39', Raszkowski 37', Dmochewicz 40'

Red Dragons Pniewy - MOKS Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok 3:2 (0:0) Błaszyk 33', Gładyszewski 33', Błaszczyk 38' - Lisowski 30', Neme 38'

Pauza: Clearex Chorzów.