Demolki w Pucharze Polski w futsalu

Za nami 1/32 finału Pucharu Polski w futsalu. Byliśmy świadkami jednej niespodzianki. Z rozgrywkami pożegnał się występujący w Fogo Futsal Ekstraklasie AZS UŚ Katowice.

Michał Piegza
zawodnicy AZS UŚ Katowice Materiały prasowe / Paweł Jakubowski / Na zdjęciu: zawodnicy AZS UŚ Katowice
Pożegnanie się z rozgrywkami Pucharu Polski w futsalu beniaminka Fogo Futsal Ekstraklasy AZS-u Uniwersytet Śląski Katowice to największa niespodzianka 1/32 finału. Akademicy okazali się słabsi od Śląska Wrocław.

Do walki z drużynami ekstraklasy dotarły rezerwy Constractu Lubawa, które jednak nie sprostały beniaminkowi ligi Widzewowi Łódź.

Ciekawe starcie zobaczyli kibice w Polkowicach. Górnik prowadził z Clearexem Chorzów 3:0, ale ostatecznie to goście triumfowali 5:3, jeszcze przed przerwą zdobywając cztery gole.

Efektownie wygrał swoje spotkanie obrońca Pucharu Polski Rekord Bielsko-Biała (11:0). Najwyżej zwyciężyła Jagiellonia Białystok, która rozgromiła Gattę Zduńska Wola 18:1. Z kolei GI Malepszy Arth Soft Leszno 14:1 rozniósł Zawiszę Bydgoszcz. Mistrz Polski Piast Gliwice 16:0 ograł Bongo Niemodlin.

Orlik Mosina - LZS Bojano 2:3

KS Gniezno - FC Reiter Toruń 4:5 (dogrywka)

FC Silesia Box Siemianowice Śląskie - Dreman Opole Komprachcice 5:8

BSF Busko Zdrój - Futsal Nowiny 3:5 (dogrywka)

Tompawex Obice - BSF ABJ Bochnia 3:4

FC Sport Południe Łańcut - KS AZS UMCS Lublin 5:9

Caffaro Futsal Kazimierza Wielka - Heiro Rzeszów 5:4 (przerwany na 11 sekund przed końcem, zespół gości został zdekompletowany)

Adampol Team Świdnik - Eurobus Przemyśl 0:6

Wisła Opatowiec - AZS UEK Kraków 7:7 k. 10:9

Beniaminek bez szans w meczu z liderem. "To inny wymiar graczy"

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)