Sześć goli w meczu kolejki. Niedosyt w Białymstoku

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Paweł Jakubowski / Na zdjęciu: Futsaliści Constractu Lubawa
Materiały prasowe / Paweł Jakubowski / Na zdjęciu: Futsaliści Constractu Lubawa

W Fogo Futsal Ekstraklasie rozpoczęła się 20. kolejka. W meczu lidera z mistrzem Polski remis 3:3. Swoje szanse na awans do play-off ograniczyła Jagiellonia Białystok.

Od soboty do poniedziałku rozgrywana będzie 20. kolejka Fogo Futsal Ekstraklasy. Wiele wskazuje na to, że dojdzie w niej do kolejnej zmiany lidera.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje meczów do zobaczenia w Pilot WP!

Wszystko przez to, że po raz trzeci w sezonie punkty zgubił lider Constract. W Lubawie w potyczce na szczycie Konstruktorzy podejmowali mistrza Polski Piast, który już jest świadomy, że fazę zasadniczą zakończy na 3. miejscu.

W meczu nie było kalkulacji. Wynik otworzyli goście, ale to gospodarze schodzili na przerwę prowadząc. Po zmianie stron Constract podwyższył wynik, ale gliwiczanie grali do końca i zdobyli dwie bramki. Jeśli Rekord w niedzielę pokona Red Devils Chojnice, to po krótkiej przerwie wróci na 1. miejsce.

Swoje szanse na awans do play-off ograniczyła Jagiellonia. Białostoczanie podejmowali plasujący się w ósemce FC Reiter Toruń. Wynik gry otworzyli goście, gospodarze po przerwie wyrównali, ale na więcej nie było ich stać.

Ważne spotkanie rozegrano w Pniewach. Gracze Red Dragons pokonując 2:1 beniaminka Widzew, uciekli łodzianom w tabeli na cztery punkty. Wiele wskazuje na to, że goście do końca będą walczyli o prawo gry w play-off.

Do sensacji doszło w potyczce Dremana z AZS-em UW Darkomp. Zdecydowanym faworytem byli opolanie, ale to goście zwyciężając aż 6:2 zainkasowali niezwykle ważne w grze o utrzymanie punkty.

Wyniki sobotnich meczów 20. kolejki:

Jagiellonia Białystok - FC Reiter Toruń 1:1 (0:1) Neme 29' - Mrówczyński 7'

Red Dragons Pniewy - Widzew Łódź 2:1 (1:0) Kostecki 4', Storożuk 22' - Dregier 27'

Constract Lubawa - Piast Gliwice 3:3 (2:1) Raszkowski 7', 8', 23' - Graca 2', Śmiałkowski 36', Madziąg (sam.) 38'

Dreman Opole Komprachcice - AZS UW Darkomp Wilanów 2:6 (0:1) Nuno 37'. Sobota 39' - Lifanov 18', 34', Pikiewicz 28', 35', Klaus 39', Lisnyczenko 39'

Pauza: GI Malepszy Arth Soft Leszno.

Kolejne mecze Fogo Futsal Ekstraklasy w niedzielę i poniedziałek. Spotkania ligowe na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie Pilot WP.