Wygrana Jagiellonii Białystok w meczu o "życie"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Damian Przestrzelski / Jagiellonia Białystok
Materiały prasowe / Damian Przestrzelski / Jagiellonia Białystok

W Białymstoku rozpoczęła się 15. kolejka Fogo Futsal Ekstraklasy. Jagiellonia pokonała beniaminka Sośnicę Gliwice i zbliżyła się do bezpiecznej strefy.

W środę zakończy się 14. kolejka w Fogo Futsal Ekstraklasy, a już we wtorek rozpoczęła się 15. seria. W Białymstoku Jagiellonia mierzyła się z beniaminkiem Sośnicą Gliwice.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP!

Obie drużyny przed meczem były pewne, że rundę zakończą w strefie spadkowej. Goście znajdowali się w dużo trudniejszej sytuacji. Wciąż czekali na pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Sośnica otworzyła wynik, ale jeszcze przed przerwą gospodarze wyszli na prowadzenie. W 2. części meczu Jagiellonia odskoczyła na dwie bramki, ale gliwiczanom udało się doprowadziać do remisu.

Decydująca dla losów gry była 37. minucie. Bramkę zdobył dla białostoczan Jakub Kozłowski. Chwilę później, po drugiej stronie boiska, rzut karny zmarnował Tomasz Szczurek. Wynik ustalił Grzegorz Haraburda.

15. kolejka Fogo Futsal Ekstraklasy:

Jagiellonia Białystok - Sośnica Gliwice 5:3 (2:1) Sakowicz 14', Makal 15', Nasuto 21', Kozłowski 37', Haraburda 40' - Tkacz 8', 30', Kiełpiński 25'

16.Sośnica Gliwice15319:630 3 12

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Jagiellonia utrzyma się w Fogo Futsal Ekstraklasie?