Legia pokazała charakter. Zobacz, jak "Wojskowi" pokonali faworyta [WIDEO]

W Wielką Sobotę (30 marca) w hali mieszczącej się przy ul. Gładkiej w Warszawie doszło do konfrontacji Legii Warszawa z drużyną BSF ABJ Bochnia. Faworytem tego pojedynku był zespół przyjezdny. Na parkiecie lepsi byli zaś gospodarze - wygrali 4:1.

Mateusz Domański
Legia pokonała faworyta YouTube / Futsal Ekstraklasa / Legia pokonała faworyta
Od początku spotkania lepiej prezentowali się miejscowi. Już w trzeciej minucie rywalizacji wynik otworzył Sergio Monteiro. Legia po tym trafieniu nabrała pewności siebie i postanowiła pójść za ciosem. W piątej minucie, po trafieniu Andre Luiza, było już 2:0.

Ostatni gol w pierwszej połowie padł w 13. minucie. Wtedy Michał Klaus pokonał Kevina Kollara przepięknym uderzeniem z większej odległości. Do przerwy "Wojskowi" prowadzili więc 3:0. Pod koniec pierwszej partii goście robili, co mogli, by zdobyć choćby jedną bramkę, ale na nic zdawały się manewry z wycofanym bramkarzem.

W drugiej partii obraz gry nieco się zmienił. BSF prezentował się solidniej, ale mimo to miał spore problemy ze znalezieniem recepty na pokonanie kapitalnie dysponowanego w tym dniu Tomasza Warszawskiego. Udało się to tylko raz - w 24. minucie trafił Sebastian Leszczak.

Wynik rywalizacji natomiast w 36. minucie ustalił Andre Luiz. Wykorzystał on to, że goście wycofali golkipera i umieścił piłkę w pustej bramce.

Ostatecznie padł wynik 4:1. To niewątpliwie bardzo ważne zwycięstwo dla warszawskiej Legii. "Wojskowi" wykonali bowiem ogromny krok w kierunku fazy play-off.

Poniżej zobaczysz skrót z meczu Legia - BSF:

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać na platformie Pilot WP (link sponsorowany).

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)