Duża zaliczka po pierwszym finale futsalowego Pucharu Polski

Za nami pierwsze spotkanie finałowe futsalowego Pucharu Polski. W Lesznie GI Malepszy Arth Soft przegrał z Piastem 2:6 i w Gliwicach będzie musiał odrabiać dość duże straty.

Michał Piegza
GI Malepszy Arth Soft Leszno Facebook / Futsal Leszno / GI Malepszy Arth Soft Leszno
W czwartek odbędzie się finału Pucharu Polski na trawiastych boiskach. Dzień przed i dzień po potyczce Wisły Kraków z Pogonią Szczecin odbywają się decydujące starcia o futsalowy Puchar Polski.

Do finału doszły, po raz pierwszy w historii drużyny GI Malepszy Arth Soft Leszno i Piasta Gliwice. Dla zespołów walka o trofeum to przerwa przed półfinałowymi starciami w play-off Fogo Futsal Ekstraklasy.

Faworytem do zdobycia Pucharu Polski byli podopieczni Orlando Duarte i to Piast przed rewanżem jest w dużo lepszej sytuacji.

Wynik gry otworzyli leszczynianie, gliwiczanie wyrównali, ale gospodarze trafili na 2:1. Goście przed przerwą po raz drugi doprowadzili do remisu.

W 2. połowie dominacja Piasta nie podlegała dyskusji. Przyjezdni byli skuteczni i zdobywając cztery gole wypracowali sobie dość dużą przewagę przed piątkowym rewanżem we własnej hali.

GI Malepszy Arth Soft Leszno - Piast Gliwice 2:6 (2:2)
Jose Luis Tangarife 8', 17' - Vinicius Lazzaretti 13', Edgar Varela 20', 39', Rick 24', Miguel Pegacha 30', Bruno Graca 32'.