Futsal: Akademia o krok. Spadek Cuprum

W niedzielę w play-off futsalu rozegrano drugi mecz półfinałowy w Bielsku-Białej oraz pojedynek 2. kolejki fazy play-out, gdzie Red Devils Chojnice podejmował Cuprum Polkowice.

W tym artykule dowiesz się o:

Futsaliści Akademii FC Pniewy są coraz bliżej awansu do finału ligi. W niedzielę mistrzowie Polski po raz drugi pokonali zespół Rekordu Bielsko-Biała. Po sobotniej porażce 2:5, w niedzielę gospodarze sprawili więcej problemów gościom.

Rekord czterokrotnie doprowadzał do remisu, ale w 26. minucie po golu Frane Despotovicia Akademia nie dała się już dogonić. Dziesięć minut później bielszczan pogrążył David Fernandez Hurtado. Rekord Bielsko-Biała - Akademia FC Pniewy 4:6 (3:4)

Dura 6', 11', Szymura 8', 24' - Pieczyński 4', 7', Caceres 10', Wojciechowski 19', Despotović 26', David Hurtado 35'.

Rozegrano 2. kolejkę fazy play-out, gdzie Red Devils Chojnice rozniósł Cuprum (wcześniej TPH) Polkowice 12:0. Porażka spowodowała, że futsaliści z Dolnego Śląska, mimo że do rozegrania pozostały jeszcze cztery kolejki w fazie play-out, nie mają już szans na utrzymanie w ekstraklasie. Wcześniej z ligi wycofał się zespół FC Siemianowice Śląskie i to on jest drugim spadkowiczem. Red Devils Chojnice - Cuprum Polkowice 12:0 (7:0)

Kolesnik 1', Żółądź 2', Kriezel 7', 13', Sobański 7', Ivanov 18', 21', 29', 37', Chrzonowski 20', 31', Mączkowski 29'.