Futsal: Zabójczy finisz Akademików

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Meczem zamykających tabelę ekstraklasy futsalu Gwiazdy Ruda Śląska z AZS Uniwersytetem Gdańskim Gdańsk zakończyła się 16. seria spotkań. Następne pojedynki ligowców odbędą się za niespełna 2 tygodnie.

AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk wygrał w Rudzie Śląskiej z Gwiazdą i opuścił ostatnie miejsce w tabeli. Pojedynek w Halembie był niezwykle emocjonujący. Losy spotkania rozstrzygnęły się w końcówce.

W 33. minucie Gwiazda wyszła na prowadzenie 3:2, ale ostatnie minuty należały do gości, którzy zdobyli trzy gole i wygrali niezwykle ważny pojedynek. Wyniki 16. serii: Gwiazda Ruda Śląska - AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk 3:5 (2:2)

Jonczyk 5', Siadul 20', Działach 33' - Grabowski 4', 34', Olszewski 16', Depta 37', Knioch 39'

GKS Tychy - Pogoń 04 Szczecin 2:6 (1:1)

Wolak 13', 39' - Tubacki 8', Mikołajewicz 23', 29', 39', Nicolau 38', Ricardo 40'

AZS Uniwersytet Śląski Katowice - Remedium Pyskowice 5:2 (2:2)

Kolmas 9', Wojtas 12', Tosik 21', Grędysa 28', Liszka 40' - Wolny 9', Stasiak 16'

FT Gatta Active Zduńska Wola - Wisła Krakbet Kraków 2:2 (1:1)

Marciniak 7', Olejniczak 33' - Kusia 18', Zadorożnyj 35'

Clearex Chorzów - Rekord Bielsko-Biała 5:1 (3:0)

Rabczak 6', Grecz 19', Miozga 19', 39 Hewlik 23' - Popławski 29'    Marwit Toruń - Red Devils Chojnice 3:2 (0:0)

Diemshev 23', 35', Koretskyi 38' - Kriezel 37', Pieczyński 38.